شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1396/07/05 18:40:00
سرویس سیاسی
نعمتی:

آلمان برای بازگشت به دوران اوج تعامل با ایران نیاز به چشم انداز جدید دارد/آلمان‌ها نباید تحت تاثیر آمریکا قرار بگیرند

سخنگوی هیات رئیسه مجلس گفت: اگر صدراعظم آلمان بخواهد به سطح روابط گذشته با ایران به عنوان شریک تجاری قوی برگردد، باید به شرایط داخلی‌اش نگاه کند و تحت تاثیر آمریکا قرار نگیرد.
آلمان برای بازگشت به دوران اوج تعامل با ایران نیاز به چشم انداز جدید دارد/آلمان‌ها نباید تحت تاثیر آمریکا قرار بگیرند سخنگوی هیات رئیسه مجلس گفت: اگر صدراعظم آلمان بخواهد به سطح روابط گذشته با ایران به عنوان شریک تجاری قوی برگردد، باید به شرایط داخلی‌اش نگاه کند و تحت تاثیر آمریکا قرار نگیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/47192.jpg آلمان,برای,بازگشت,به,دوران,اوج,تعامل,با,ایران,نیاز,به,چشم,انداز,جدید,دارد/آلمان‌ها,نباید,تحت,تاثیر,آمریکا,قرار,بگیرند Icana

بهروز نعمتی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  با اشاره به پایان انتخابات پارلمانی آلمان و تاثیر انتخاب صدراعظم آلمان بر روابط این کشور با ایران، گفت: خیلی از کارهای صنعتی و تجاری که در کشورمان انجام شده توسط آلمانی ها بوده و سطح روابط در گذشته بسیار خوب بود اما در مقطعی به دلیل تحریم ها روابط دو کشور ضعیف شد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اروپایی ها شرکاء خوبی برای ایران نیستند و همیشه سیاست هایشان را تحت تاثیر آمریکا اتخاذ می کنند، اظهار کرد: اگر صدراعظم آلمان بخواهد به سطح روابط گذشته با جمهوری اسلامی ایران به عنوان شریک تجاری قوی برگردد، باید به شرایط داخلی‌اش نگاه کند.

وی با اشاره به اینکه امیدواریم انتخاب مجدد آنگلا مرکل سبب حرکت به سمت تقویت ارتباطات دو کشور شود، تصریح کرد: بر این اساس باید اذعان کرد که نیاز به ترسیم چشم انداز جدیدی برای ارتباط با ایران نیاز است.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: البته باید یادآور شد که آلمانی ها بعد از برجام نتوانسته اند مشکلات داخلیشان را حل کنند تا به سطح روابط گذشته با ایران بازگردند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet