هدر موبایل
1396/07/04 18:16:21
سرویس سیاسی
داداشی در تشریح جلسه کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس:

بررسی رویکرد دولت نسبت به استفاده از محصولات تراریخته/دولت قانون محدودیت واردات محصولات تراریخته را اجرا نمی‌کند

سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی با اشاره به جلسه این کمیسیون گفت: علیرغم اینکه استفاده از محصولات تراریخته به‌طور کامل منع نشده در برنامه ششم توسعه میزان محدودیت واردات آن تعیین شده اما دولت آن را اجرا نمی‌کند.
بررسی رویکرد دولت نسبت به استفاده از محصولات تراریخته/دولت قانون محدودیت واردات محصولات تراریخته را اجرا نمی‌کند سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی با اشاره به جلسه این کمیسیون گفت: علیرغم اینکه استفاده از محصولات تراریخته به‌طور کامل منع نشده در برنامه ششم توسعه میزان محدودیت واردات آن تعیین شده اما دولت آن را اجرا نمی‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/43573.jpg بررسی,رویکرد,دولت,نسبت,به,استفاده,از,محصولات,تراریخته/دولت,قانون,محدودیت,واردات,محصولات,تراریخته,را,اجرا,نمی‌کند Icana

ولی داداشی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به دستورکار امروز (سه شنبه، 4 مهرماه) کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس شورای اسلامی به بررسی نحوه استفاده از محصولات تراریخته اشاره کرد و گفت: در قانون برنامه ششم توسعه، استفاده از محصولات تراریخته به صورت قانونمند درآمد.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه دولت نظارت بر اجرای این قانون را به درستی انجام نداده و سازمان بازرسی کل کشور و برخی ثمن ها نسبت به آن شکایت داشتند، عنوان کرد: استفاده از محصولات تراریخته به طور کامل منع قانونی ندارد اما واردات آن با محدودیت هایی در قانون مواجه شد که دولت آن را اجرا نمی کند.

وی همچنین در ادامه به بررسی موضوع آتش سوزی در پتروشیمی بوعلی ماهشهر در سال 95 اشاره کرد و افزود: در جریان این حادثه یکی از مخازن دچار حریق شد و 48 ساعت بعد نیروهای آتش نشانی و پتروشیمی توانستند آن را مهار کنند که کمیسیون اصل نود به علت اهمیت موضوع به این قضیه ورود کرد.

مواردی که نواقصاتی بود که آتش سوزی رخ داده بود بررسی شد. تحقیقات بیشتر شود. علت آتش سوزی پیچ هایی باید بسته می شد نشد. موارد فنی رعایت نشده بود. در گذشته مسئولان دعوت شده بودند بازدید میدانی توسط کمیسیون صورت گرفته بود. کمیته شکل گرفته بود.

سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: برای بررسی این موضوع کمیته ای تشکیل شده بود و سفری به منطقه صورت گرفت و جلساتی نیز با مسئولان مربوطه برگزار شد در نهایت جمع بندی ها به این صورت بود که به علت عدم بسته شدن برخی پیچ ها و رعایت نشدن موارد فنی، این حادثه ناگوار رخ داد که البته بعد از برگزاری یک جلسه دیگر در کمیسیون، گزارش آن به صحن علنی ارائه می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet