پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1396/07/09 11:20:00
سرویس اجتماعی
کمالی پور خبر داد:

تعیین تکلیف نهایی لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان تا 3 هفته آینده/ زیرساخت های اجرای قانون باید فراهم شود

عضو هیات رییسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس از تعیین تکلیف نهایی لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان تا ۳ هفته آینده خبر داد.
تعیین تکلیف نهایی لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان تا 3 هفته آینده/ زیرساخت های اجرای قانون باید فراهم شود عضو هیات رییسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس از تعیین تکلیف نهایی لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان تا 3 هفته آینده خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607103082445198.jpg تعیین,تکلیف,نهایی,لایحه,حمایت,از,کودکان,و,نوجوانان,تا,3,هفته,آینده/,زیرساخت,های,اجرای,قانون,باید,فراهم,شود Icana

یحیی کمالی پور درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص نامه زنان عضو هیات دولت به رییس مجلس مبنی  بر ضرورت تعیین تکلیف لایحه حمایت ازحقوق کودکان و نوجوانان، گفت: این لایحه در حال حاضر در دستور کار کمیسیون قرار داشته و از 44 ماده، 14 ماده آن تاکنون بررسی شده است، بنابراین تا 3 هفته آینده این لایحه برای بررسی نهایی به صحن ارجاع می شود.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد درمجلس شورای اسلامی ، افزود: به طورقطع نمایندگان هیچ گاه دقت را دربررسی طرح ها و لوایح فدای سرعت نمی کنند؛ زیرا باید قانونی را درحوزه کودکان تصویب کرد که ضمانت اجرایی داشته باشد.

وی افزود: اگر با سرعت و بدون دقت و توجه به حواشی تصمیماتی در تصویب قانون حمایت از کودکان و نوجوانان گرفته شود، به طورحتم در سال های آینده چالش های دیگری دراین حوزه به وجود می آید؛ ضمن اینکه تصویب قانون به تنهایی درکاهش مشکلات کودکان بازدارنده نیست.

کمالی پور با تاکید براینکه با وجود قوانین بسیار درحوزه های مختلف اما مشکلاتی هنوز درجامعه وجود دارد، تصریح کرد: درحال حاضر 40 هزار قانون وجود دارد، اما بازهم مردم با مشکلات و معضلاتی درگیر هستند؛ بنابراین باید قانون را با تدبیر و درمدت زمان کافی بررسی کرد، اما باید درکنار قانون زیرساخت های عمومی جامعه را برای کاهش مشکلات کودکان و اجرای قوانین آماده کرد.

این نماینده مردم درمجلس دهم، تاکید کرد: اگر قانونی تصویب شود، اما ابزار و امکانات لازم برای اجرای آن وجود نداشته باشد،  به طورحتم هیچ مشکلی ازکودکان حل نخواهد شد؛ بنابراین به دولت پیشنهاد می شود به همان میزان که به دنبال تعیین تکلیف قانون حمایت ازحقوق کودکان و نوجوانان است؛ باید به لایه های درونی جامعه و بافت عمومی هم توجه کند؛ هرچند که زندگی در لایحه های درونی جامعه درحوزه کودک و نوجوانان 180 درجه با زندگی ظاهری درتضاد است.

عضو هیات رییسه کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس، با بیان اینکه پاسخگوی این تضاد درمسائل اجتماعی و زیست محیطی کدام نهاد است،گفت: متاسفانه درحل مشکلات اجتماعی مسائل اصلی رها شده و موارد فرعی مورد توجه قرارگرفته است، زنان عضو هیات دولت باید به این فکر کنند که درلایحه های درونی جامعه زندگی دیگری درجریان است، یعنی برای آن زندگی فکر اساسی کنند که متاسفانه هیچ مسئولی به این بخش از مشکلات توجهی نمی کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet