هدر اصلی
1396/07/09 09:25:00
سرویس اجتماعی
ربیعی در گفت و گو با خانه ملت خبر داد:

وزارت رفاه به دنبال اصلاح شیوه ها در ساماندهی کودکان کار/ بررسی طرح در جلسه شورای حمایت از کودکان

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اصلاح شیوه ها در ساماندهی کودکان کار، از برگزاری جلسه شورای حمایت از کودک برای بررسی طرح درهفته آینده خبرداد.
وزارت رفاه به دنبال اصلاح شیوه ها در ساماندهی کودکان کار/ بررسی طرح در جلسه شورای حمایت از کودکان وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اصلاح شیوه ها در ساماندهی کودکان کار، از برگزاری جلسه شورای حمایت از کودک برای بررسی طرح درهفته آینده خبرداد. https://cdn.icana.ir/d/019/201601100173595906.jpg وزارت,رفاه,به,دنبال,اصلاح,شیوه,ها,در,ساماندهی,کودکان,کار/,بررسی,طرح,در,جلسه,شورای,حمایت,از,کودکان Icana

علی ربیعی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص طرح برخی مسائل مبنی بر مخالفت وزارت رفاه با طرح ساماندهی کودکان کار،گفت: وزارت رفاه با شیوه ها دراجرای این طرح مخالف بود، این طرح به طورحتم باید انجام شود؛ اما ساماندهی باید به نحوی صورت گیرد که کودکان کار به محل تحصیل بازگشته و مورد مراقبت های بهداشتی قرار گیرند.

وی افزود: در این طرح کودکان به چند دسته تقسیم بندی می شوند، قسمتی از کودکان آنهایی هستند که مورد سوء استفاده قرارگرفته و فاقد پدر و مادر هستند، متاسفانه این کودکان را به انحا مختلف به ویژه برای تکدی گری به کار می گیرند؛ بنابراین این افراد وقتی از خیابان های شهر جمع آوری و ساماندهی شوند، بهزیستی اقدام به نگهداری و مراقبت از آنها می کند.

وی با بیان اینکه برخی از کودکان هم با وجود داشتن پدر و مادر اما باز اقدام به تکدی گری می کنند، تصریح کرد: برای این افراد مددکار به درون خانواده مراجعه کرده و تحت نظر مددکاری کودک به مدرسه می رود، در این شرایط اگر خانواده ای به اجبار کودک را به تکدی گری وادار کند؛ به طورحتم به دادگاه معرفی شده و بر اساس حکم قضایی برای مدتی تحت نظر بهزیستی قرار می گیرند.

ربیعی گفت: همچنین بزرگسالانی که در چهار راه ها اقدام به دستفروشی می کنند، با لباس های متحد الشکل برای کار ساماندهی می شوند؛ البته این طرح درعمل با برداشت های مختلف روبه رو شده است، ضمن اینکه وزارت رفاه نیز با شیوه های اعمال شده در این طرح مخالف بود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با بیان اینکه در جلسه شورای حمایت از کودکان ذیل شورای عالی رفاه، ساماندهی کودکان کار مورد پیگیری قرار می گیرد، افزود: جلسه شورای حمایت از کودکان هفته آینده برگزار می شود، با توجه به اینکه اصل این طرح در جهت حمایت از کودک بوده و با برنامه ریزی لازم کارها انجام می شود، به طورحتم نتیجه گیری مورد نظر با هدف پاکسازی چهره شهر از تکدی گری کودک حاصل خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet