هدر موبایل
1396/07/10 11:51:26
سرویس سیاسی
گودرزی:

کردستان عراق بهترین نقطه آغاز برای تشکیل خاورمیانه بزرگ به نفع امنیت اسرائیل بود

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است اقلیم کردستان به‌دلیل تنوع قومیتی بهترین موقعیت برای آغاز طرح تشکیل خاورمیانه بزرگ برای تأمین امنیت اسرائیل است.
کردستان عراق بهترین نقطه آغاز برای تشکیل خاورمیانه بزرگ به نفع امنیت اسرائیل بود عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است اقلیم کردستان به‌دلیل تنوع قومیتی بهترین موقعیت برای آغاز طرح تشکیل خاورمیانه بزرگ برای تأمین امنیت اسرائیل است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109588362300.jpg کردستان,عراق,بهترین,نقطه,آغاز,برای,تشکیل,خاورمیانه,بزرگ,به,نفع,امنیت,اسرائیل,بود Icana

مسعود گودرزی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص احتمال بازگشت تروریست‌ها به کردستان عراق در شرایط کنونی اقلیم و تلاش برای استقلال گفت: بحث شرایط اقلیم کردستان عراق بر داعش مقدم است.

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی در ادامه استقلال طلبی کردستان را یکی از ابزارهای مداخله در طول روند تاریخ منطقه دانست و افزود: آمریکا همواره بحث تشکیل دولت مستقل کُردی در چارچوب خاورمیانه بزرگ را دنبال می‌کرد لذا دموکراسی‌طلبی را عاملی برای تغییر نقشه قرار داده اند که عراق برای اجرای این نقشه بهترین جا بود چرا که شمال عراق که به صورت تقریبا خودمختار بود بیشتر به استقلال نزدیک تصور می شد و  شرایطی داشت که با تقسیم بندی قومی این موضوع به راحتی بیان می شد.

وی در ادامه با بیان اینکه امنیت اسرائیل در تغییر نقشه خاورمیانه است که آمریکا از آن پشتیبانی می کند، عنوان کرد: تاکنون هیچ بسترسازی برای این موضوع مورد مطالبه آمریکا و اسرائیل نشده بود و هیچ نظام بین المللی و منطقه ای موافق تغییر نقشه نبود، لذا شناسایی این استقلال لازمه بسترها بود که البته آمریکایی ها معتقدند هنوز برای این اقدام زود بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: این اقدام زودهنگام مسیر تحلیل را منحرف می کند به این سمت که احتمالا خواسته دیگری در برگزاری همه پرسی زودهنگام بوده و صرفا به دنبال استقلال نبودند و آن هم این است که دولت بارزانی به واسطه این موقعیت، فساد مالی و اداری که در سیستم حاکمیتی اقلیم بود و به فرافکنی نیاز داشت را  سرپوش گذاشته و افکار عمومی را با ژست سیاسی جدید خود منحرف و حتی به سمت محبوبیت خود پیش ببرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet