پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1386/07/28 13:58:00
سرویس سیاسی

حاجی بابایی: آنچه برای جنگ جهانی سوم می تواند یک عامل مهم باشد خود دولت آمریکا است

عضو کمیسیون امنیت ملی با اشاره به اظهارات اخیر رئیس جمهور آمریکا مبنی بر اینکه برای جلوگیری از جنگ جهانی سوم باید مانع از دستیابی ایران به سلاح هسته ای شد، گفت: نگرانی آمریکا از اقتدار سیاسی ایران و شکل گیری پیمان های سیاسی منطقه ای است.

حمیدرضا حاجی بابایی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، با بیان این مطلب خاطرنشان کرد: آقای بوش و همکارانشان در مورد جمهوری اسلامی ایران دچار توهم شده  اند چون وقتی ما با قدرت اعلام می کنیم که به دنبال سلاح هسته ای نیستیم و آژانس نیز این مساله را تایید و از آن دفاع می کند این همه ابراز نگرانی از سوی آمریکا بی معنی است.

وی متذکر شد: آنچه برای جنگ جهانی سوم می تواند یک عامل مهم باشد خود دولت آمریکا است، دولتی که پیشانی کار خود را نظامی گری قرار داده و هر روز در جهان به دنبال جنگ افروزی است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: آنچه آمریکا را نگران کرده است، شناختن جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک کشور تعیین کننده و کشوری که کاملا بر اوضاع داخلی خود مسلط است و در دنیا نقش آفرینی می کند است. نگرانی آمریکا از این است که نتواند در دنیا حاکمیت مطلق داشته باشد.

نماینده همدان با اشاره به برگزاری موفق اجلاس خزر و حضور روسای جمهور کشورهای حاشیه دریای خزر خصوصا حضور پوتین در این اجلاس، اظهار داشت: نگرانی آمریکا از اقتدار سیاسی ایران و شکل گیری پیمان های سیاسی منطقه ای است و سخنان اخیر آقای بوش نیز نوعی فرافکنی است.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet