خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1388/04/28 18:34:00
سرویس بین الملل
لاریجانی در دیدار با سفیر کویت تاکید کرد

قدرت ایران پشتوانه ثبات در جهان اسلام است

**رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار سفیر کویت راهبرد جمهوری اسلامی ایران در منطقه را تقویت آرامش و امنیت خواند و اظهار داشت: قدرت ایران همواره پشتوانه آرامش و ثبات منطقه و جهان اسلام است.

به گزارش خانه ملت، مجدی احمد ابراهیم الظفیری سفیر کویت در کشورمان پیش از ظهر امروز(یک‌شنبه) با رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.
لاریجانی در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از روند توسعه و تقویت مناسبات فی‌مابین، همکاری‌های دو کشور در زمینه‌های مختلف را مهم خواند و افزود: علایق و پیوندهای عمیق دو ملت بستر مناسبی برای گسترش و تحکیم روابط دوجانبه در عرصه‌های مختلف است که در چارچوب منافع مشترک باید از آنها استفاده کرد.
وی تصریح کرد: ایران از تقویت همکاری‌های همه‌جانبه با کویت استقبال می‌کند.
رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان این‌که ایران از نقش‌آفرینی کویت در منطقه حمایت می‌کند، خاطرنشان کرد: همکاری‌های دو کشور به تقویت نقش موثر کویت در منطقه کمک خواهد کرد.
لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود راهبرد جمهوری اسلامی ایران در منطقه را تقویت آرامش و امنیت خواند و اظهار داشت: قدرت جمهوری اسلامی ایران همواره پشتوانه آرامش و ثبات منطقه و جهان اسلام است.
الظفیری سفیر کویت در کشورمان نیز در این دیدار، ایران را کشور قدرتمند و مهم منطقه خواند و افزود: کویت خواستار توسعه و تحکیم مناسبات دوستانه با ایران در عرصه‌های گوناگون است.
وی تاکید کرد: روابط دو کشور آن‌چنان عمیق و گسترده است که هیچ‌کس نمی‌تواند در آن خللی ایجاد کند.
الظفیری با اشاره به بحران مختلف در منطقه به‌ویژه بحران عراق تصریح کرد: ایران همواره نقشی مثبت و موثر در ایجاد آرامش و ثبات در منطقه ایفا کرده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet