هدر موبایل
1386/07/28 14:09:00
سرویس فرهنگی

خادم: پخش سریال‌های ماه رمضان باعث به حاشیه راندن ماهواره می‌شود

امیر رضا خادم عضو کمیسیون فرهنگی گفت: پخش سریال‌های ماه رمضان باعث به حاشیه راندن ماهواره می‌شود.

امیررضا خادم نماینده مردم تهران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص پخش سریال‌های ماه مبارک رمضان گفت: صدا و سیما با پخش این سریال‌ها به مدت یک ماه با توجه به حضور اعضاء خانواده کنار هم، به نوعی اوقات فراغت مردم را پر کرد.

وی افزود: این سریال‌ها با توجه به بومی بودن و همخوانی داشتن با فرهنگ کشور، طی این سال‌ها جاذبه‌های خاص خود را دارا می‌باشند.

نماینده تهران ادامه داد: پخش این فیلم‌ها حتی با داشتن شدت و ضعف در نحوه اجرا و محتوای برنامه، یک اتفاق خوب است زیرا باعث به حاشیه رانده شدن بحث ماهواره می‌شود.

عضو کمیسیون فرهنگی با بیان اینکه برنامه‌ریزهای این گونه سریال‌ها باید به محتوای آنها توجه کنند، اظهار داشت: تاکید و استمرار یک موضوع بیش از اندازه موجب می‌شود شرایط خاص این ماه به یک فضای کلیشه‌ای تبدیل شود و همچنین جذابیت و تاثیرگذاری این فیلم‌ها در گذر زمان از بین برود.

امیررضا خادم تصریح کرد: همچنین اگر به سمت پرداختن به برخی موضوعات غیرقابل باور و لمس چون خرافه حرکت کنیم تاثیرگذاری‌های منفی و دلزدگی‌هایش بیشتر خواهد شد.

وی افزود: ما باید در فضای فرهنگی ابتکار داشته باشیم و مبدع موضوعات جدید، راهکارها و اتفاقات تازه برای القای نیازهای مورد نیاز در جامعه بوده و براساس آنها برنامه ریزی کنیم.

نماینده تهران گفت: صدا و سیما هم باید این گونه مسایل و موضوعات را مدنظر قرار داده و در جهت بهره گیری و ماندگاری از آنها اقدام کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet