هدر موبایل
1396/07/14 09:23:59
سرویس اقتصادی
نوری:

افت صادرات پسته به دلیل عدم بازاریابی است/با روش های قدیمی نمی توان بازار را به دست گرفت/با آمایش سرزمینی به داد تولید پسته برسیم

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی افت صادرات پسته به دلیل عدم بازاریابی درست می داند.
افت صادرات پسته به دلیل عدم بازاریابی است/با روش های قدیمی نمی توان بازار را به دست گرفت/با آمایش سرزمینی به داد تولید پسته برسیم عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی افت صادرات پسته به دلیل عدم بازاریابی درست می داند. https://cdn.icana.ir/d/019/68219.jpg افت,صادرات,پسته,به,دلیل,عدم,بازاریابی,است/با,روش,های,قدیمی,نمی,توان,بازار,را,به,دست,گرفت/با,آمایش,سرزمینی,به,داد,تولید,پسته,برسیم Icana

سیدراضی نوری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به افت 45 درصدی در صادرات پسته در سال جاری اظهار داشت: ایران در برخی محصولات کشاورزی از جمله پسته و زعفران حرف اول را در جهان می زد و در واقع این دو کالا برند ایران محسوب می شوند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اما به دلیل تحریم ها بازارهای جهانی خود را از دست داده ایم و نمی توانیم با همان روش های قدیمی جایگاه واقعی خود را در بازارهای جهان به دست آوریم.

نماینده مردم شوش در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه کشورهای بسیاری جانشین ارائه محصولات کشاورزی از جمله پسته و زعفران ایران شده اند، گفت: با این حساب باز پس گیری جایگاه خود در بازار جهانی کاری سخت و مشکل است و باید با برنامه ریزی های جدید و متدهای بازاریابی به روز مجدد جایگاه اقتصادی خود را در جهان کسب کنیم.

وی همچنین به پارامتر دیگری در کاهش صادرات پسته اشاره کرد و توضیح داد: بسته بندی محصولات صادراتی از جمله نکات مهمی است که متاسفانه صادرکنندگان پسته به آن بی توجه هستند بنابراین در بازارهای بین المللی کالای با کیفیت ایرانی به دلیل بسته بندی نامناسب انتخاب نمی شود.

با آمایش سرزمینی به داد تولید پسته برسیم

نوری درادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، کاهش تولید را عامل دیگر کاهش صادرات عنوان کرد و گفت: به دلیل مشکلات آبی در مناطق تولید پسته، تولید این محصول کشاورزی با مشکل مواجه شده است و اگر همین روند ادامه پیدا کند فرصت صادرات پسته را از دست خواهیم داد.

این نماینده مجلس تاکید کرد: اگر سند آمایش سرزمینی تدوین و نهایی می شد به خوبی می توانستیم تولید پسته را به منطقه ای که ظرفیت ها و شرایط لازم را دارد انتقال دهیم اما در حال حاضر هنوز این سند تنظیم نشده است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی  اظهار داشت: پسته و زعفران دو محصول مهم است هر جا پسته ایران را می شناسند بنابرانی باید با برنامه ریزی دقیق هم در زمینه بازاریابی کار کنیم و هم بسته بندی ها را مطابق سلیقه بازار جهانی تغییر دهیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet