هدر موبایل
1388/04/30 12:21:00
سرویس سیاسی
کابینه دهم از نگاه نمایندگان_11

عباسی: کابینه جدید باید توانایی اجرای برنامه پنجم را دارا باشد

**نماینده مردم رودسر گفت: رئیس جمهور باید وزرایش را به گونه ای انتخاب و به مجلس معرفی کند، که آنان از یکسو بتواند برنامه پنجم توسعه را به سرعت اجرا کرده و انتظارات مردم را پاسخ دهند و از سوی دیگر تعامل خوبی با سایر قوا بویژه قوه مقننه داشته باشند.

"اسدالله عباسی" عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، در خصوص ترکیب کابینه دولت دهم، گفت: کابینه دولت دهم باید با توجه به انتظارات جامعه بویژه در بخش تولید و اشتغال، چالش های بین المللی، دیپلماسی و فرهنگی انتخاب شوند.

وی گفت: مدیر اجرایی باید قوانینی که به تصویب مجلس رسیده است را به اجرا درآورد و اگر در مواردی خلا قانونی وجود دارد و یا قوانینی که نیاز به اصلاح دارد را بصورت لایحه به مجلس بیاورد تا بتواند جوابگوی نیازهای جامعه باشد.

نماینده رودسر قانونمند عمل کردن یک مدیر اجرایی را مهمترین و محوری‌ترین اقدامات دانست و تصریح کرد: این امر جز با تعامل و ارتباط نزدیک آنها با مجلس و نمایندگان میسر نخواهد بود.

عباسی ادامه داد: مهمتر آنکه با توجه به جریاناتی که اخیرا بعد از انتخابات اتفاق افتاده است، دولت باید زمان معرفی وزرا جهت اخذ رای اعتماد از مجلس نظر خواهی کند، که آیا رای لازم را کسب می کند یا خیر.

وی خاطرنشان کرد: انشاالله  کابینه دولت دهم با رای بالایی کار خود را آغاز کند، تا با سرعت عمل و توان بیشتر بتوانیم چالش های کشور را برطرف کرده و مشکلات را رفع کنیم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات ادامه داد: بعنوان یک نماینده، تلاشم این است که از دولت جدید حمایت کنم تا بتوانیم هر چه سریعتر نیازهای اساسی جامعه را برطرف کرده و دولتی کارآمد و مجلسی همراه دولت داشته باشیم و با اقتدار به اهداف نظام دست یابیم.

وی در خصوص انتصابات اخیر کابینه دولت دهم، گفت: به نظر می رسد ترکیب معاونان رئیس جمهور هم از نظر توان کاری، سرعت عمل، هم اندیشی  و هم از نظر اعتمادی که نسبت به آنها وجود دارد  ترکیب خوبی است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet