هدر موبایل
1396/07/12 12:49:19
سرویس صحن
نوریان در نطق میان دستور:

رسیدگی به جرایم سیاسی باید با حضور هئیت منصفه انجام شود/ بردن مسائل مربوط به پروژه‌های آب به کف خیابان‌ها مشکلی حل نمی‌کند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اصل ۱۶۸ قانون اساسی، تاکید کرد: رسیدگی به جرایم سیاسی باید با حضور هئیت منصفه انجام شود.
رسیدگی به جرایم سیاسی باید با حضور هئیت منصفه انجام شود/ بردن مسائل مربوط به پروژه‌های آب به کف خیابان‌ها مشکلی حل نمی‌کند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اصل 168 قانون اساسی، تاکید کرد: رسیدگی به جرایم سیاسی باید با حضور هئیت منصفه انجام شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201610103832809391.jpg رسیدگی,به,جرایم,سیاسی,باید,,با,,حضور,هئیت,منصفه,انجام,شود/,بردن,مسائل,مربوط,به,پروژه‌های,آب,به,کف,خیابان‌ها,مشکلی,حل,نمی‌کند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، اردشیر نوریان در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 12 مهرماه) مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور ضمن ادای احترام به شهدای انقلاب اسلامی و شهدای مدافع حرم و همچنین درود  بر رهبر معظم انقلاب اسلامی  و  تسلیت  به مناسبت ایام  محرم   و شهادت  امام حسین  (ع) و امام سجاد( ع)، گفت:از نطق متین ، مدبرانه ومقتدرانه رییس جمهور  محترم در برابر سخنرانی جاهلانه، قلدرمآبانه وخودخواهانه رییس جمهورآمریکا در سازمان ملل تشکرمی کنم.

 نماینده مردم شهر کرد در مجلس شورای اسلامی ،تصریح کرد: این  روزها دولت محترم سر گرم تکمیل کادر اجرایی  است  و جابجایی استانداران است؛ در این رابطه چند  نکته  را  ضروری می دانم  که  یادآوری  کنم  تا تسریع در تکمیل  شروع به کار  نمایندگان عالی دولتها   در دستور  کار قرار بگیرد   و این درحالی است که   بسیاری از استانها در این زمینه  تعیین تکلیف شده اند و استان های که باقی مانده نیز  تعیین تکلیف بشوند تا کارها  با  سرعت  و  رونق انجام شود.

 وی  ادامه  داد: تاکید بر انتخاب مدیران توسعه گرا   برای اینکه  مشکل اصلی مردم   اقتصاد معیشتی   است؛  بنابراین باید مدیرانی انتخاب شوند که روحیه  ای توسعه  ای داشته باشند  و محوریت دادن به اقتصاد مقاومتی، زمینه سازی و تسریع  حضور بخش خصوصی در اقتصاد کشور  و دولت محترم استاندارانی  را برگزیند که  انسانهای توسعه گرای باشند و اعتقاد راسخ به  برنامه ها ی دولت داشته باشند و همچنین شجاع و ریسک پذیر در تصمیم گیری و انگیزه کافی برای اقدام و تخصص و تجربه لازم را داشته  باشند.

 نوریان  افزود:  عزیزانی  که به عنوان  نماینده عالی انتخاب می شوند  بر آسیب های اجتماعی  دقت کافی داشته باشند   و برنامه های  خاصی برای جلوگیری رشد  عدم تعادل و توازن منطقه ای داشته باشند  ودر  موضوعات  فرهنگی  به الگوهای انقلاب اسلامی  توجه ویژه ای کنند.

 نماینده  مردم شهر کرد  در  مجلس  تصریح کرد:  در این ارتبا ط یادآوری می کنیم که ضرورت دارد  همکاری قوا  برای حل  مسائل اصلی کشور و ایجاد آرامش  و ثبات  و پرداخت به مسائل اصلی کشور ، امروز  نیاز به آرامش در فضای  سیاسی کشور  بیشتر  از  همیشه احساس می شود وهمه قوا در این زمینه  باید  فعالیت بکنند و اخیر ا هم  شنیده ام  که در  اخبار  جمعی از فعالان سیاسی  محکوم  شدند  در ارتباط  با این موضوع شدند  ودراین راستا  اصل 168 قانون اساسی  را یادآوری می کنم  که رسیدگی به جرایم سیاسی  با  حضور هئیت منصفه باید  انجام شود  و اساسا دامن زدن  به این موضوع در این مقطع بهم زدن  ثبات و  آرامش و به هم زدن نشاط سیاسی جامعه  هیچ  ضرورتی ندارد و  پرداختن به موضوعات گذشته و دامن زدن به مسائل فرعی،  انتخابات ضرورت اصلی  کشور  نیست  و تقاضا می کنیم راجع به این موضوعات  انشالله دقت کافی صورت بگیرد .

 وی  ادامه  داد: درباره مسائل حوزه انتخابیه  چند نکته رادر این فرصت کوتاه یادآوری می کنم ؛ یکی از  موضوعات مهم  کلیدی و کشور و استان  ما  مسئله آب   است  بنابراین نگاه ملی  به مسئله  ای آب  داشته  باشیم  و نه نگاه  منطقه ای و محلی  و با  اعمال نظر  نفوذ و لابی در تصمیمات  مداخله نکنیم.

 نوریان افزود: در  همین جا از  همکاران  خودم  در  حوزه انتخابیه  همجوار  اصفهان  تقاضا می کنم که از پرداختن به موضوعات حاشیه ای خودداری کنند و با  التهاب دادن به مردم مشکلی  از  کشور برطرف نمی  کند و بطو ر  حتم  اقدامات متقابل ایجاد می کند  بنابراین تقاضا می کنم  فضای آرام وکارشناسی ایجاد کنیم که  این موضوعات به صلاح مردم تصمیم گیری شود.

 نماینده  مردم شهرکرد  در  مجلس افزود:  بردن مسائل به کف خیابان ها  ، التهاب  میان مردم و این موضوعات دردی را دوا نمی کند  ودر  تصمیم گیری های حوزه آب  باید  به وضعیت  استان  ها  مبدا دقت کافی شود   و در  همین راستا توقف سه طرحی که  در  حاشیه  زاینده  رود  قرار گرفته است ، التهاب درست کرده است.

 وی  ادامه داد: تقاضا  دارم از  شورای عالی آب و رییس جمهور  محترم  و معاونان محترم به  عنوان مسئولان تصمیم گیری  که در این موضوع تجدید نظر شود  وانشالله  تصمیمات  مقتضی گرفته شود.

 نماینده مردم شهر کرد در  مجلس افزود: آب شرب مردم  در اولویت  قرار  بگیرد  و همه کشور با این مشکل  روبرو است  و  این موضوع را به گونه ای رفع کنیم که مسائل کلی کشور   در  نظر گرفته شود  و  هم اکنون بیش از  دوماه گذشته  است،  وزارت نیرو که متولی این بحث مهم در  کشور است ، هنو ز تعیین تکلیف نشده است و همین جا از آقای رییس جمهور تقاضا می کنم  در  معرفی وزیر پیشنهادی نیرو تسریع داشته باشند و انشالله افرادی دلسوز  ومتعهد  را معرفی کنند  و الان یکی از اساسی ترین گرفتاری های ما    در استا ن مسئله  آب است  و پروژه  بسیار مهم بن – بروجن  است که در دو دولت  مجوزات قانونی را داشته  است اما هنوز تکمیل نشده است و این پروژه 50درصد  آب شرب  مردم  استان راتامین می کنند. نمی شود در یک استان های که مولد آب است ، 50درصد مردم  هم اکنون مشکل آب شرب داشته باشند و بخواهیم آب را  نقل و انتقال  کنیم و ملاحظات استان های مبدا  وحوزه اصل را مشاهده نکنیم و مقاومت در این ارتباط صورت می گیرد و انتظار داریم وزارت نیرو  تسریع کند  و بطور  حتم این مشکلات را برطرف کند.

 نوریان  تصریح کرد: در اجرای پروژه  های مرتبط  با  آب  ملاحظات اساسی زیست محیطی مدنظر قرار بگیرد  و امیدواریم تعیین  تکلیف  وزارت  نیرو این موضوع به سرانجام برسد.

 وی ادامه داد: در مورد  پروژه راه آهن اصفان – چهارمحال  بختیاری – خوزستان  باید دیگر به آقای وزیر گفت، این موضوع تبدیل شده به  پروژه آب رحمت آباد؛ بنابراین امیدواریم این پروژه هرچه سریعتر  تعیین وتکلیف شود و همچنین  تکلیف سرمایه گذاری در این پروژه  روشن شود .

 نماینده مردم شهر کرد  در مجلس افزود:   در زمینه طرح جامع گردشگری استان  از برادر عزیزم مونسان می خواهم  با توجه به  اینکه در این  حوزه  مسئولیت پذیرفته اند و با توجه به مزیت های که در  استان وجود دارد ،طرح جامع گردشگری  استان  را  مدنظر قراردهند  و این امر از مزیت های اصلی ماست.

 وی   ادامه  داد:  استان ما متاسفانه  در زمینه  بیکاری رتبه یک یا دو است  وما در این راستا با استان کرمانشاه رقابت می کنیم  که کدام استان اول و کدام  دوم باشد و ضرورت دارد این عدم تعادل  و توزان منطقه ای  این ضرورت را نشان می دهد که  در استان های کمتر برخوردار هستند  باید  موضوعاتشان بیشتر توجه شود و طرح های  بالاتری نسبت به این  عقب ماندگی در  نظر گرفته شود   وما  در مسئله اشتغال در استانمان  بسیار تحت فشار هستیم .

 نوریان افزود: ما  ساعت دردآوری که در  حوزه انتخابیه داریم ، همان لحظاتی است که  در دفاتر ملاقات  با مردم می نشینم  و رنج  ،  درد مردم را می شنویم اما متاسفانه از دستمان کاری بر نمی یاد ، نه شغلی ، نه درآمدی ، نه معیشتی ، نه  اقتصاد مولدی  و این موضوعاتی  است که می طلبد فضای کشور را آرام کنیم و حالا یک روزی  هم چند نفر  فعال سیاسی  در  جای سخنرانی هم کردند  و عقیده شان را هم گفتند  و حالا برخورد با اینها ، امروز هیچ   مشکلی از  کشور برطرف نمی کند.

 وی ادامه داد: در جوار مرزهای ما کردستان عراق  دچار التهاب، در  جنوب  و شمال کشور  همین طور ودر ژئو پولتیک شرقی کشور  افغانستان  و بقیه  موضوعات  همین گونه است و ما یک فضای آرام  ومنطقی و یک اجماع  داخلی  می خواهد  برای حل مسائل کشور  و اینکه حالا برگردیم به گذشته  که  فعال سیاسی کجاست و چی گفته است  و برخوردهای  این دست مشکلی  از  کشور برطرف نمی کند  و تقاضا می کنیم با روحیه وحدت  همگرایی و برادری جهت حل مسائل  کشور با هم تلاش کنیم./

پایان پیام

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet