هدر موبایل
1396/07/12 13:31:54
سرویس سیاسی
کواکبیان:

رخدادهای اقلیم کردستان عراق در فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی ایران بررسی شد

رییس فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی ایران در مجلس از بررسی موضوعاتی مانند بحران موسسات پولی و مالی و سردرگمی سپرده گذاران و همچنین اعلام استقلال اقلیم کردستان عراق فراکسیون متبوعش خبرداد.
رخدادهای اقلیم کردستان عراق در فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی ایران بررسی شد رییس فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی ایران در مجلس از بررسی موضوعاتی مانند بحران موسسات پولی و مالی و سردرگمی سپرده گذاران و همچنین اعلام استقلال اقلیم کردستان عراق فراکسیون متبوعش خبرداد. https://cdn.icana.ir/d/019/201710103186743555.jpg رخدادهای,اقلیم,کردستان,عراق,در,فراکسیون,دیپلماسی,و,منافع,ملی,ایران,بررسی,شد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، جلسه فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی ایران در مجلس شورای اسلامی امروز چهارشنبه (12 مهرماه) برگزار و مهمترین موضوعات جاری کشور و منطقه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

مصطفی کواکبیان با اشاره به اینکه بحران موسسات پولی و مالی و سردرگمی سپرده گذاران و همچنین اعلام استقلال اقلیم کردستان در صدر موضوعات مورد توجه فراکسیون بود، گفت: فراکسیون با بررسی ابعاد مختلف موضوع موسسات پولی و بانکی و آثار مخرب آن بر اعتماد عمومی مردم و تاثیرات مخرب این بحران براقتصادکشور ،چگونگی ورود مجلس شورای اسلامی در موضوع را مورد ارزیابی و بررسی قرارداد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: بر این اساس مقرر شد تا ابعاد مختلف پرونده و راهکارهای اساسی حل این پرونده در نشست اعضای فراکسیون با وزیر امور اقتصادی و دارایی و رییس کل بانک مرکزی بررسی شود.

وی ادامه داد: همزمان با هماهنگی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی طرحهایی که می تواند به شیوه ای اساسی این مشکلات را رفع کند نیز تدوین گردد.

کواکبیان تصریح کرد: فراکسیون همچنین ابعاد مختلف موضوع هم پرسی استقلال کردستان عراق را به بحث گذاشت و از وزارت امورخارجه خواست تا با تبیین یک استراتژی مشخص و هدفمند و با بکارگیری همه ظرفیتهای بالقوه و بالفعل کشور نقش یک بازیگر فعال در این موضوع را ایفا کند.

رییس فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی ایران مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: شورای مرکزی فراکسیون همچنین مقرر کرد تا نشستی ویژه بررسی اتفاقات منظقه با تمرکز بر موضوع کردستان عراق با حضور مسولان وزارتخانه های ذیربط تشکیل شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet