هدر موبایل
1396/07/12 16:01:00
سرویس سیاسی
فتحی:

کنار گذاشتن طرح‌ها و لوایح بعد از اتمام هر دوره مجلس منطقی نیست/ شخصیت حقوقی مجلس همواره به قوت خود باقی می‌ماند

عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: کنار گذاشتن طرح‌ها و لوایح با این استدلال که عمر مجلس قبلی به پایان رسیده، کاری مبتنی بر منطق نیست.
کنار گذاشتن طرح‌ها و لوایح بعد از اتمام هر دوره مجلس منطقی نیست/ شخصیت حقوقی مجلس همواره به قوت خود باقی می‌ماند عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: کنار گذاشتن طرح‌ها و لوایح با این استدلال که عمر مجلس قبلی به پایان رسیده، کاری مبتنی بر منطق نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201605106729307777.jpg کنار,گذاشتن,طرح‌ها,و,لوایح,بعد,از,اتمام,هر,دوره,مجلس,منطقی,نیست/,شخصیت,حقوقی,مجلس,همواره,به,قوت,خود,باقی,می‌ماند Icana

محمدجواد فتحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص سرنوشت طرح ها و لوایحی که پیش از پایان عمر یک مجلس به نتیجه نمی‌رسد، اظهار داشت: مجلس به عنوان قوه مقننه، یک شخصیت حقوقی است، که این شخصیت حقوقی پس از خاتمه ماموریت تعدادی از نمایندگان، حقوق، اختیارات و تکالیفش به قوت خود باقی می‌مانند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه معتقدم مجلس باید به طرح‌ها و لوایحی که در زمان مجلس قبلی در برنامه کاری قرار گرفته بپردازد، بیان کرد: کنار گذاشتن طرح‌ها و لوایح با این استدلال که عمر مجلس قبلی به پایان رسیده، کاری مبتنی بر منطق نیست.

وی افزود: نتیجه این شیوه از بین رفتن وقت مجلس و نمایندگان است، همچنین در این مسیر واقعیات جامعه نیز نادیده گرفته می‌شود.

فتحی با بیان اینکه در تحقیق و تفحص‌ها نیز قاعدتاً باید همین گونه باشد ولی در آنجا ممکن است نوجوان قائم به شخص باشد، متذکر شد: همچنین در سوال از وزرا نیز قائم به شخص بودن مطرح است، اما در خصوص این موضوع می توان گفت پیگیری امور مجلس قبل ضروری است، ضرورتی  است که عده‌ای خواص از نمایندگان تشخیص داده‌اند.

عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: از آنجایی که مجلس شخصیت حقوقی دارد این تحقیق و تفحص‌ها باید پس از پایان عمر یک مجلس در مجلس بعدی نیز پیگیری شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet