پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1396/07/14 09:55:44
سرویس سیاسی
در گفت‌وگو با خانه ملت مطرح شد:

توضیحات محمودی‌شاه‌نشین در خصوص چگونگی بررسی صلاحیت کاندیدای زرتشتی شورای شهر یزد

رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها در خصوص چگونگی بررسی صلاحیت کاندیدای زرتشتی شورای شهر یزد توضیحاتی را ارائه کرد.
توضیحات محمودی‌شاه‌نشین در خصوص چگونگی بررسی صلاحیت کاندیدای زرتشتی شورای شهر یزد رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها در خصوص چگونگی بررسی صلاحیت کاندیدای زرتشتی شورای شهر یزد توضیحاتی را ارائه کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103552637131.jpg توضیحات,محمودی‌شاه‌نشین,در,خصوص,چگونگی,بررسی,صلاحیت,کاندیدای,زرتشتی,شورای,شهر,یزد Icana

محمد محمودی شاه نشین درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص حکم توقف فعالیت عضو زرتشتی شورای‌شهر یزد، اظهار داشت: تا زمانی که بررسی صلاحیت کاندیداهای انتخابات شوراها در اختیار هیات‌های نظارت در ‌شهرستان‌ها و استان ها بود، نامه فقهای شورای نگهبان وصول نشده بود.

نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فقهای شورای نگهبان تشخیص داده بودند در شهرهایی که اکثریت به اتفاق آن‌ها مسلمان هستند، غیرمسلمانان نمی توانند عضو شورای شهر باشند، بیان کرد: استدلال آن‌ها بر این مبنا بود که، بخشی از وظایف شوراها حاکمیتی است و مانند مجلس فقط قانون گذار، نیستند و شهردار را انتخاب می‌کنند که امری حاکمیتی است.

محمودی شاه نشین افزود: با این استناد فقهای شورای نگهبان ایرادی را مطرح کردند ولی از آنجایی که زمان بررسی صلاحیت کاندیداها در هیات‌های شهرستانی و استانی گذشته بود، براس ماده 59 قانون انتخابات شوراها بعد از اعلام صحت انتخابات و صلاحیت افراد در هیات های نظارت شهر و استان، هیات نظارت نمی تواند به موضوع صلاحیت‌ها ورود کند.

رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها گفت: بعد از برگزاری انتخابات، ظاهرا تعدادی از اعضای علی البدل شورای شهر یزد، شکایتی را در دیوان عدالت اداری مطرح می‌کنند و در شکایت خود قید می‌کنند که این افراد شرایط احراز صلاحیت را نداشته‌اند و هیات نظارت به نامه فقهای شورای نگهبان توجهی نکرده است، بنابراین عضویت این افراد در شورای شهر خلاف قانون است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet