هدر موبایل
1396/07/14 18:40:00
سرویس سیاسی
علیرضابیگی مطرح کرد:

تشر یح سنتی که دولت‌ها در رها کردن پیگیری لوایح از خود باقی گذاردند

عضو کمیسیون شوراها گفت: برخی لوایح در یک دولت به جایی رسانده شد ولی دولت بعدی به طور کلی آن لایحه را پس گرفت یا اصلاً پیگیری نکرد.
تشر یح سنتی که دولت‌ها در رها کردن پیگیری لوایح از خود باقی گذاردند عضو کمیسیون شوراها گفت: برخی لوایح در یک دولت به جایی رسانده شد ولی دولت بعدی به طور کلی آن لایحه را پس گرفت یا اصلاً پیگیری نکرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201611109802603183.jpg تشر,یح,سنتی,که,دولت‌ها,در,رها,کردن,پیگیری,لوایح,از,خود,باقی,گذاردند Icana

احمد علیرضا بیگیدر گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص اینکه بعضی از طرح‌ها و لوایح و تحقیق و تفحص‌ها در یک مجلس شروع می‌شود ولی در مجلس بعدی کنار گذاشته می شوند، اظهار داشت: این سنت سیئه را دولت‌ها از خودشان به جای گذاشتند؛ یعنی موضوعاتی در دوره یک دولت در قالب لایحه به جایی رسانده شد ولی دولت بعدی به طور کلی آن لایحه را پس گرفت یا اصلاً پیگیری نکرده زیرا مطابق میل خود ندید.

نماینده مردم تبریز اسکو و آذرشهر با بیان اینکه قوانین نیز چنین سرنوشتی راه پیدا کردند، متذکر شد: قانون تامین مسکن در قالب مسکن مهر از دولت نهم و دهم به عنوان لایحه آغاز و بعد تبدیل به قانون شد، که دولت بعد کلا آن را متوقف کرد، زیرا این موضوع را قبول نداشت.

وی افزود: متاسفانه چنین وضعیتی در دولت ها وجود دارد و در مجلس نیز به تبع آن، این شرایط قابل مشاهده است و موضوعات با توجه به شرایط اگر مطلوب باشد پیگیری می‌شود و اگر مورد طبع آن‌ها نباشد، از پیگیری آن موضوع ما منصرف می‌شوند.

علیرضابیگی با بیان اینکه پیگیری طرح‌ها و لوایح تحقیق و تفحص‌ها به شخصیت حقوقی مجلس ارتباطی پیدا نمی‌کند، زیرا شخصیت حقوقی مجلس همیشه یکسان است، گفت: در این زمینه فضای که در مجالس اثر می‌گذارد سبب می‌شود که برخی طرح‌ها و لوایح در اولویت قرار گیرند و برخی دیگر نیز از مدار خارج می شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر طرحی از مجلس قبلی مورد اقبال مجلس جدید قرار بگیرد، پیگیری آن از صفر شروع نمی شود، ادامه داد: اینگونه طرح‌ها با لحاظ کردن سوابقی که در مجلس قبلی طی کرده ادامه می یابد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی با اشاره به لایحه مدیریت بحران که به مجلس نهم ارائه شده، مورد پیگیری دولت بوده و مجلس نیز به آن عنایت داشته و در دستور کار قرار می‌گیرد، گفت: این لایحه بدون هیچ وقفه ای از مجلس نهم به مجلس دهم رسید و به صحن خواهد آماده و آیین‌نامه نیز منعی در این زمینه ندارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet