هدر موبایل
1396/07/15 10:21:14
سرویس دیگر رسانه‌ها_
جلودارزاده:

واردات یک قطعه و یا سفارش دادن دولت می‌تواند یک کارخانه را سرپا نگه دارد

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی اعتراضات کارگری در اراک گفت که ادارات کار باید نقش قانونی خود رابه خوبی انجام دهند و شورای تامین استان و ستاد اقتصاد مقاومتی هم باید از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کنند.
واردات یک قطعه و یا سفارش دادن دولت می‌تواند یک کارخانه را سرپا نگه دارد عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی اعتراضات کارگری در اراک گفت که ادارات کار باید نقش قانونی خود رابه خوبی انجام دهند و شورای تامین استان و ستاد اقتصاد مقاومتی هم باید از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201605107504889140.jpg واردات,یک,قطعه,و,یا,سفارش,دادن,دولت,می‌تواند,یک,کارخانه,را,سرپا,نگه,دارد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ سهیلا جلودارزاده  اظهار داشت: مواردی مثل اعتراض کارگران در اراک مدت‌هاست اتفاق می‌افتد اما آنچه این اتفاق را از سایر اتفاقات متمایز می کند این است که یکسری کارگر که چند ماه است حقوق نگرفته‌اند و فشار اجتماعی روی آنها زیاد است و آینده‌شان مبهم است، داخل محوطه کارگاه اعتراض می‌کنند و سرکوب می‌شوند. این وجهه خوبی برای کارگر، کارفرما، دولت و افکار عمومی ندارد.

وی افزود: کارگری که نمی‌تواند معاش خانواده‌اش را تامین کند و فرزندش را به مدرسه بفرستد، فشارهای زیادی متحمل می‌شود که در بسیاری از موارد باعث می شود دست به خودکشی بزند یا اینکه با خانواده‌شان زد و خورد داشته باشند. در واقع انبوه مسائل برای مردی که حقوق نمی‌گیرد، وجود دارد.

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به نقش دولت دهم در افزایش سه برابری ارزش دلار خاطرنشان کرد: متاسفانه هنوز عوامل آن دولت در دستگاه‌های اجرایی هستند و طبعا دولت مستقر باید آنها را از دستگاه‌ها حذف کند و از افراد درستکار استفاده کند. زمانی ممنوعیت واردات یک قطعه و یا سفارش دادن دولت می‌تواند باعث شود یک کارخانه سرپا بماند اما برخی عوامل سودجو و رانت‌خوار مانع از این موضوع می‌شوند.

به گزارش ایسنا،این عضو خانه کارگر همچنین گفت: وقتی نقدینگی وجود نداشته باشد راحت‌ترین کار برای مدیران این است که حق بیمه را پرداخت نکنند آنها خیلی وقت‌ها این کار را انجام می‌دهند که دولت مجبور می‌شود به آنها وام دهد. البته ما موضوع اعتراضات اراک را پیگیری خواهیم کرد اما ادارات هم باید نقش قانونی خود را در این زمینه خوب انجام دهند و اجازه ندهند کار به اینجا بکشد. شورای تامین استان و ستاد اقتصاد مقاومتی هم باید با انجام اقداماتی از بروز چنین مسائلی پیشگیری کنند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet