هدر موبایل
1396/07/15 11:53:09
سرویس اجتماعی
جعفرزاده مطرح کرد:

دفن زباله در 14 هکتار از سطح جنگل های سراوان / لایحه کمک به ساماندهی پسماندهای عادی مشوقی برای مدیریت پسماند

عضو مجمع نمایندگان استان گیلان گفت: استفاده از سیاست های تشویقی برای مشارکت بخش غیر دولتی درمدیریت پسماند استان های شمالی کشور ضروری است.
دفن زباله در 14 هکتار از سطح جنگل های سراوان / لایحه کمک به ساماندهی پسماندهای عادی مشوقی برای مدیریت پسماند عضو مجمع نمایندگان استان گیلان گفت: استفاده از سیاست های تشویقی برای مشارکت بخش غیر دولتی درمدیریت پسماند استان های شمالی کشور ضروری است. https://cdn.icana.ir/d/019/47751.jpg دفن,زباله,در,14,هکتار,از,سطح,جنگل,های,سراوان,/,لایحه,کمک,به,ساماندهی,پسماندهای,عادی,مشوقی,برای,مدیریت,پسماند Icana

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به لایحه کمک به ساماندهی پسماندهای عادی با اولویت استان های شمالی کشور،گفت: درحال حاضر شرایط نامطلوبی در مدیریت پسماندهای عادی در شهرها و روستاهای شمالی کشور وجود دارد، از این رو رییس جمهور اخیرا لایحه کمک به ساماندهی پسماندهای عادی با اولویت استان های شمالی کشور و کلان شهرها با مشارکت بخش غیر دولتی را به مجلس ارسال کرده است.

نماینده مردم رشت درمجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه به دلیل افزایش سطح آب مرغوبیت زمین، محلی بیابانی برای دفع زباله وجود ندارد، افزود: باید از فناوری های نوین بخش غیر دولتی درجهت سرمایه گذاری برای مدیریت پسماند استفاده شود، تا بتوان با حفظ محیط زیست پسماند تبدیل به انرژی های پاک شود؛ متاسفانه هم اکنون در 14 هکتار از جنگل سراوان به عمق 75 متر  زباله دفن شده است.

وی با تاکید بر توجیح و تشویق سرمایه گذاری بخش خصوصی و غیردولتی در مشارکت برای مدیریت پسماند، تصریح کرد: دربرخی کشورهای همسایه گاز متان حاصل از دفن زباله به فروش می رسد، اما در کشورما چنین ظرفیتی وجود نداشته و درمحل دفن زباله سراوان گاهی انفجار رخ می دهد؛ یعنی محلی برای خروج گاز در نظر گرفته نشده است.

جعفرزاده با اشاره به اینکه درلایحه دولت نرخ خرید تضمینی برق حاصل از سوخت زباله از سوی شورای اقتصاد و وزارت نیرو برای هرسال تعیین می شود،گفت: ضمن اینکه سرمایه گذاری برای بهره برداری از تاسیسات و تبدیل پسماند به انرژی  مشمول نرخ صفر درصد معاف از پرداخت مالیات و ارزش افزوده می شود؛ همچنین برای کمک به اجرای اصول دقیق مدیریت پسماند کلیه فعالیت های مرتبط به مدیریت پسماند بر  اساس مصوبه شورای اقتصاد از معافیت مالی برخوردار است.

عضو مجمع نمایندگان استان گیلان، با بیان اینکه لایحه دولبت کمک قابل قبولی به تشویق بخش غیر دولتی برای سرمایه گذاری در این بخش را دارد، افزود: متاسفانه تاکنون سیاست تشویقی برای مدیریت پسماند در سواحل شمالی کشور وجود نداشته است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet