هدر موبایل
1396/07/16 11:09:00
سرویس اقتصادی
/موانع پیش روی صادرات/

نیازآذری:کیفیت مانع صادرات مصالح ساختمانی است/دستیابی به رشد 8درصدی صادرات غیر نفتی تا پایان برنامه ششم

عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس تاکید دارد که کیفیت مصالح ساختمانی از جمله مولفه های مهم در صادرات این مصالح به کشورهای دیگر است.
نیازآذری:کیفیت مانع صادرات مصالح ساختمانی است/دستیابی به رشد 8درصدی صادرات غیر نفتی تا پایان برنامه ششم عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس تاکید دارد که کیفیت مصالح ساختمانی از جمله مولفه های مهم در صادرات این مصالح به کشورهای دیگر است. https://cdn.icana.ir/d/019/84250.jpg نیازآذری:کیفیت,مانع,صادرات,مصالح,ساختمانی,است/دستیابی,به,رشد,8درصدی,صادرات,غیر,نفتی,تا,پایان,برنامه,ششم Icana

حسین نیازآذری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص موانع پیش روی صادرات در کشور در بخش مصالح ساختمانی، اظهار داشت: در زمینه تولید مصالح ساختمانی کمبودی احساس نمی شود، خوشبختانه در بسیاری از بخش های به دلیل داشتن منابع غنی نیاز به واردات نداریم اما در عین حال باید تلاش شود که به سمت صادرات خام مصالح ساختمانی از جمله سنگ نرویم.

عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید در زمینه فراوری تولیدات داخلی حرکت کنیم تا با این پدیده مواجه نشویم که سنگ های ایرانی بعد از فرآوری در خارج، وارد کشور شود.

نماینده بابل در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه در راستای حمایت از تولید ملی باید مانع خام فروشی شویم، گفت: با این حساب باید وزارت راه و شهرسازی باهمکاری با وزارت صنعت، معدن و تجارت شرایطی را ایجاد کنند که مواد به خصوص سنگ به صورت خام صادر نشود.

وی با بیان اینکه صادرات مصالح ساختمانی باید در وزارت صنعت، معدن و تجارت پیگیری شود، بیان داشت: علاوه بر اینکه وزارت صنعت باید نقش آفرینی کند، انتظار می رود که وزارت امور خارجه وارد میدان شود و با بازایابی بازارهایی خارجی برای محصولات ایران به خصوص مصالح ساختمانی فراهم کند از سوی دیگر باید پایانه های صادراتی در کشور فعال شود.

نیازآذری در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه دولت موظف است در زمینه صادرات کالاهای غیرنفتی فعال شود، گفت: با این کار فضای کسب و کار، کارآفرینی و تولید ملی تقویت می شود بر همین اساس در برنامه ششم توسعه کل کشور دولت موظف شده است تا پایان برنامه رشد 8 درصدی در صادرات کالاهای غیر نفتی را رقم بزند که مصالح ساختمانی با توجه به معادن غنی که در کشور داریم می تواند بازار خوبی برای کشور ایجاد کند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران، با بیان اینکه مولفه های مختلفی مانع صادرات کالاهای ایران می شود، عنوان کرد: یکی از مسائلی که در صادرات مصالح ساختمانی نقش بسزایی دارد، کیفیت مصالح است، هرچند که نیاز کشور به مصالح ساختمانی با تولید داخل برآورده می شود اما برای صادرات آن باید به موضوع کیفیت توجه بسزایی داشته باشیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet