هدر موبایل
1388/04/30 17:17:00
سرویس سیاسی
کابینه دهم از نگاه نمایندگان- 14

دولت دهم خلاء مدیریت علمی در کشور را رفع کند

**رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: مهمترین خلاء در دولت نهم، نابسامانی در مدیریت و حاکم نبودن مدیریت علمی در کشور بود که دولت دهم باید به آن توجه کند.

"علی عباسپور تهرانی" رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، در خصوص ترکیب کابینه دولت دهم، گفت : افرادی که بعنوان وزیر در کابینه انتخاب می شوند، باید با برنامه های کلان رئیس جمهوری که در زمان رقابت های انتخاباتی مطرح می شد، هماهنگ باشند.

وی افزود: این حقیقت یک اصل پذیرفته شده در همه سیستم های دمکراسی است.

نماینده مردم تهران، شایسته سالاری و توانمندی را معیار دیگری برای انتخاب وزرا دانست و خاطر نشان کرد: فردی که انتخاب می شود باید ضمن پذیرفتن خطوط فکری رئیس جمهوری، آنقدر شجاعت واستقلال در مدیریت داشته باشد که بتواند هم به برنامه های خود در چارچوبی که با رئیس جمهور به توافق رسیده عمل کند و هم معاونان و مسئولان پایین دستی را خود تعیین کند.

عباسپور با بیان اینکه جایگاه وزارتخانه نباید اینگونه باشد که هم وزیر و هم معاونان توسط رئیس جمهور انتخاب شوند، ادامه داد: معیار دیگر انتخاب وزیر باید شناخت کامل وی از وزارتخانه باشد.

وی با بیان اینکه، نباید فردی را بعنوان وزیر انتخاب کنیم که شناختی از وزارتخانه ندارد و بخواهد در طول مدیریتش در آن وزارتخانه این شناخت را بدست بیاورد، افزود: امور جاری یک وزارتخانه مانند قطاری در حال حرکت است و نمی تواند متوقف شود. بنابراین اگر فرد جدیدی انتخاب می شود باید حتما به آن وزارتخانه اشراف داشته باشد و چالش ها، مشکلات، نقاط قوت و ضعف آن را بداند و با طیف مناسبی از کسانی که می توانند با وی همکاری کنند آشنا شود تا بتواند مدیریت علمی در آن وزارتخانه حاکم کند.

نماینده تهران انعطاف پذیری را ملاک دیگر انتخاب وزیر دانست و تصریح کرد: هرگاه که یک رئیس جمهور با تیم جدیدی می آید، حتی پایین ترین مسئول یک دستگاه نیز تغییر می کند که این مسئله موجب ایجاد تلاطم مدیریتی در کشور می شود که به مصلحت نیست.

وی گفت: وزیر باید قدرت انعطاف پذیری داشته باشد تا با هماهنگی و پتانسیل و قدرت جذبی که دارد همه مسئولان آن وزارتخانه را به کار گیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet