انتخابات ریاست جمهوری
1396/07/16 11:32:12
سرویس دیگر رسانه‌ها_
بدری:

سالانه ۲۷۰ محله هدف در کشور احیا و بازسازی می‌شود

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: در برنامه ششم توسعه قرار است سالانه ۲۷۰ محله هدف در قالب ستاد بازآفرینی کشور مورد احیا، مرمت و بازسازی قرار گیرد.
سالانه ۲۷۰ محله هدف در کشور احیا و بازسازی می‌شود سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: در برنامه ششم توسعه قرار است سالانه ۲۷۰ محله هدف در قالب ستاد بازآفرینی کشور مورد احیا، مرمت و بازسازی قرار گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201701107654228204.jpg سالانه,۲۷۰,محله,هدف,در,کشور,احیا,و,بازسازی,می‌شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ صدیف بدری اظهار داشت: برنامه ششم توسعه بعد از کش و قوس فراوان بین دولت و مجلس بالاخره بر مبنای روند برنامه های توسعه ای کشور در ۲۵ سال گذشته مورد تدوین و تصویب قرار گرفت که در این برنامه تکلیف دولت در نوسازی بافت های فرسوده و احیای محلات قدیمی و ساماندهی سکونتگاه های غیررسمی کاملا مشخص است. 

وی با بیان اینکه قرار است دولت در برنامه ششم هر سال گزارشی از عملکرد خود را به مجلس ارائه کند، خاطرنشان کرد: متاسفانه در استان ها روند کار در احیا و توانمندسازی بافت های فرسوده کمتر از ۱۰ درصد بوده ولی ما در برنامه ششم دولت را مکلف کردیم تا با مشارکت همه دستگاه ها و نهادهای مرتبط که بیش از ۲۲ دستگاه اجرایی هستند کارها و وظایف خود را دقیق و منسجم انجام دهند. 

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه در بین دستگاه‌ها شهرداری با تخفیف در صدور پروانه‌ها بهترین و عملی ترین کارکرد را داشته است، تصریح کرد: بسیاری از دستگاه‌ها از استانداری گرفته تا راه و شهرسازی و دستگاه‌های خدمات رسان در بسیاری از موارد به تعهدات خود عمل نکردند و به نظر می رسد دولت اعتقادی به این بازسازی و احیای بافت فرسوده ندارد. 

بدری اضافه کرد: در برنامه ششم توسعه تکلیف تمام دستگاه‌ها در حوزه نوسازی و احیای بافت فرسوده در قالب نهادهای توسعه گر با الگودهی طرح‌های مطلوب مشخص است و ما به راحتی می توانیم در این حوزه موفق عمل کنیم. 

به گزارش ایسنا؛ سخنگوی کمیسیون عمران مجلس فلسفه وجودی ستاد ملی بازآفرینی را مشارکت همه دستگاه‌ها در توسعه فضای اجتماعی و فرهنگی و کالبدی اعلام کرد و گفت: در برنامه ششم توسعه هر ساله ۲۷۰ محله در قالب این ستاد مورد توجه قرار گرفته و طرح های احیا و مرمت در آنها اجرایی و عملیاتی می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet