هدر موبایل
1396/07/16 13:47:59
سرویس صحن
مقدسی در نطق میان دستور:

شرکت هپکو به صورت موقت به صندوق حمایت دولت واگذار شود/پس از ساماندهی مجددا به بخش خصوصی واگذار شود

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت:وزیر اقتصاد و رئیس سازمان خصوصی سازی شرکت هپکو را به صندوق حمایت دولت به صورت موقت واگذار کنند، تا پس از ساماندهی مجددا مراحل واگذاری را طی کند.
شرکت هپکو به صورت موقت به صندوق حمایت دولت واگذار شود/پس از ساماندهی مجددا به بخش خصوصی واگذار شود عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت:وزیر اقتصاد و رئیس سازمان خصوصی سازی شرکت هپکو را به صندوق حمایت دولت به صورت موقت واگذار کنند، تا پس از ساماندهی مجددا مراحل واگذاری را طی کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201607107867984497.jpg شرکت,هپکو,به,صورت,موقت,به,صندوق,حمایت,دولت,واگذار,,شود/پس,از,ساماندهی,مجددا,به,بخش,خصوصی,واگذار,شود Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت محمدمهدی مقدسی در نشست علنی امروز (یکشنبه 16مهرماه) در نطق میان دستور خود ضمن گرامیداشت یادشهدای انقلاب گفت: در یکسال گذشته، مکرراً با رئیس جمهور، معاون اول و وزرای اقتصادی مشکلات واحدهای بزرگی همچون آذرآب، هپکو،ماشین سازی و واگن پارس را متذکر شدیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود: پیشنهاد شد که کمیته ویژه ای برای پیگیری مطالبات به حق واحدهای تولیدی و کارگران انجام شود و این کمیته با اختیارات تام مشکلات واحدهای تولیدی را رفع کند تا به بحران منجر نشود چرا که ما معتقد هستیم که علاج واقعه قبل از وقوع باید صورت گیرد.

وی با بیان اینکه هزینه پرداخت شود، و پس از آن مشکلات روی یکدیگر تلنبار شود زیبنده کشور نیست، ادامه داد:لذا از رئیس جمهور و وزرای اقتصادی انتظار می رود که مشکلات شرکت های آذرآب و هپکو جدی رفع شود و وزیر اقتصاد و رئیس سازمان خصوصی سازی شرکت هپکو را به صندوق حمایت دولت به صورت موقت واگذار کنند تا پس از ساماندهی مجددا مراحل واگذاری را طی و شرایط بهتری را پیدا کند.

نماینده مردم اراک،خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: شرکت کارگزاری بانک کشاورزی و سایر سهامداران شرکت آذرآب با انتخاب هیئت مدیره ای توانمند و مدیرعاملی قوی، شرایط بهبودی را برای آذرآب فراهم کنند تا بتواند قراردادها و تعهدات خود را انجام دهد.

وی با بیان اینکه از دولت انتظار می رود که در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال به رفع مشکلات واحدهای بزرگ تولیدی اراک و تمام کشور حرکت کنند، اظهار داشت: حرکت هایی که مسکن‌وار انجام شده ، قابل تقدیر است اما حرکت های ریشه مورد توجه و انتظار مجلس و دولت است.

مقدسی با اشاره به اینکه آمار دولت در ایجاد اشتغال در سالی که از سوی مقام معظم رهبری، به نام اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نامگذاری شده در 6ماه نخست ، قابل دفاع نیست، افزود: انتظار می رفت در سال جاری که برنامه ششم اجرا می شود تحولی در حوزه اشتغال ایجاد شود، اما آماری که برای 6ماهه نخست ارائه شده قابل دفاع نیست؛ لذا از رئیس جمهور و وزرای اقتصادی انتظار می رود که در 6ماهه دوم جبران مافات صورت گیرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت باید در پایان سال به مقام معظم رهبری، مجلس و مردم گزارش دهد که در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال چه اقدامی انجام داده است، ادامه داد : انتظار می رود در 6ماهه پایانی سال این عقب ماندگی جبران شود.

وی اظهار داشت: به تفکیک قوا اعتقاد داریم و درباره انتصاب ها اختیار با دولت است ، اما انتظار می رود برای اجرای خوب برنامه ششم و اینکه اهداف برنامه ها به درستی اجرا شود ، دولت در انتصاب های خود دقت کند و استانداری انتخاب کند که بتواند مشکلات را برطرف کند .

مقدسی با اشاره به اینکه نمایندگان مجلس علاوه بر قانون‌گذاری، وظیفه نظارت را نیز برعهده دارند، گفت: مطالبه به حق مردم این است که این برنامه را افرادی توانمند اجرا کنند و افرادی باشند که این کشتی را به درستی هدایت کنند و اینگونه نباشد که ضعفی در استانها وجود داشته باشد.

وی با بیان اینکه مجلس به دنبال دخالت در وظایف دولت نیست، ادامه داد: دولت باید پاسخگوی مجلس باشد و بتواند نیاز جامعه را برطرف کند، این 6ماه نخست چه اقداماتی در زمینه اشتغال صورت گرفته و در 6ماه دوم با چه نیرو و انتصابی به دنبال افزایش اشتغال هستیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی خطاب به رئیس جمهور و وزیر کشور با بیان اینکه مگر هفته گذشته پیام مجلس را دریافت نکردید، افزود: مجلس حامی دولت بوده و به دنبال رفع موانع تولید است اما انتظار می رود که حرکت رو به جلو داشته باشد.

وی در پایان هفته نیروی انتظامی را به سرافرازان سبزپوش تبریک عرض کرده و برای آنها در ماموریت های حساس آرزوی موفقیت کرد ./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet