هدر موبایل
1396/07/16 14:21:33
سرویس اجتماعی
کاظمی مطرح کرد:

فقر آموزشی ماموران ریشه نواقص عملکردی نیروی انتظامی/بهبود شرایط کلانتری ها در مقایسه با ادوار گذشته

نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: ماموران نیروی انتظامی آموزش های لازم برای فعالیت را فرانگرفته اند.
فقر آموزشی ماموران ریشه نواقص عملکردی نیروی انتظامی/بهبود شرایط کلانتری ها در مقایسه با ادوار گذشته نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: ماموران نیروی انتظامی آموزش های لازم برای فعالیت را فرانگرفته اند. https://cdn.icana.ir/d/019/201609103304392236.jpg فقر,آموزشی,ماموران,ریشه,نواقص,عملکردی,نیروی,انتظامی/بهبود,شرایط,کلانتری,ها,در,مقایسه,با,ادوار,گذشته Icana

محمد کاظمی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره  به اینکه نیروی انتظامی وظایف متعدد و متکثری را به لحاظ قانونی دارد، گفت: جامعه جوان است و به طور طبیعی دراین جامعه مشکلات و نابه سامانی ها بیشتر از سایر جوامع است، بنابراین نیروی انتظامی مانند قوه قضاییه عده و عُده لازم را برای تامین امنیت برای آحاد شهروندان  ندارد.

نماینده مردم ملایر درمجلس شورای اسلامی، با بیان  اینکه به نیروی انتظامی برای تامین نیاز آن ها باید کمک کرد، افزود: امیدوارم مجلس شورای اسلامی نیز بتواند در این مسیر به نیروی انتظامی کمک کند، البته درمباحث آشنایی شهروندان با حقوق و تکالیف خود نیزمشکلاتی وجود دارد؛ اگر مردم با حقوق خود آشنایی داشته باشند، بسیاری از مسائل و مشکلاتی که مستلزم ورود نیروی انتظامی است کاهش پیدا می کند.

وی با تاکید بر اینکه در مباحث آموزش و تعلیم درمیان نسل جوان و دانش آموزان باید تلاش بیشتری شود، گفت: این موضوع همان تاکیدی بر پیشگیری از وقوع جرم درجامعه است، البته عملکرد نیروی انتظامی در مقایسه با گذشته قابل قبول تر است؛ در گذشته شرایط در کلانتری ها مناسب نبود و نوع برخوردها با مردم در وضعیت خوبی قرار نداشت؛ ضمن اینکه درانجام کارها نیز تقسیم بندی به عمل نیامده بود؛ اما در حال حاضر اوضاع تا حدودی بهبود پیدا کرده است.

کاظمی با اشاره به اینکه شرایط فعلی نیروی انتظامی منهای مباحثی مانند کمبود نیرو تا حدودی مناسب است، افزود: اما مشکل کمبود نیرو باید مورد توجه قرار گیرد، زیرا جرائم و نابسامانی ها درجامعه افزایش پیدا کرده و متاسفانه شرایط جامعه روبه رو بهبود نیست؛ اما مهم ترین مشکل نیروی انتظامی استفاده از نیروهای غیرکارشناسی و سرباز است.

این نماینده مردم درمجلس دهم، با بیان اینکه درمبحث آموزش به ماموران نیروی انتظامی نواقصی وجود دارد، تصریح کرد: یک مامور نیروی انتظامی حداقل باید با موضوعات جامعه شناسی تا حدودی آشنا بوده و دردانشگاه افسری آموزش های خاص را فراگرفته باشد، اما متاسفانه استفاده از سربازان کم سواد در نیروی انتظامی برای تشکیل پرونده واعزام متهمان قابل قبول نیست.

نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، با تاکید براینکه نقاط ضعف نیروی انتظامی باید با تامین نیرو حل شود، گفت: نیروی انتظامی درحال حاضر به ناچار مجبور به استفاده از نیروهای غیرکارشناسی است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet