هدر موبایل
1396/07/16 16:58:44
سرویس سیاسی
جمالی نوبندگانی:

ادعاهای عادل الجبیر علیه کشورمان گزافه‌گویی است/سعودی‌ها دست از قتل عام یمنی‌ها بردارند

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه ادعاهای تکراری وزیر امورخارجه عربستان علیه کشورمان صرفا گزافه گویی است، گفت: سعودی ها بجای دخالت در امور کشورها دست از قتل عام مردم بی گناه یمن بردارند.
ادعاهای عادل الجبیر علیه کشورمان گزافه‌گویی است/سعودی‌ها دست از قتل عام یمنی‌ها بردارند عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه ادعاهای تکراری وزیر امورخارجه عربستان علیه کشورمان صرفا گزافه گویی است، گفت: سعودی ها بجای دخالت در امور کشورها دست از قتل عام مردم بی گناه یمن بردارند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606102618587577.jpg ادعاهای,عادل,الجبیر,علیه,کشورمان,گزافه‌گویی,است/سعودی‌ها,دست,از,قتل,عام,یمنی‌ها,بردارند Icana

محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با اشاره به اظهارات عادل الجبیر مبنی بر اینکه اگر ایران می‌خواهد در جامعه جهانی عضو فعالی باشد باید دست از دخالت در امور سایر کشورها بکشد، گفت: متاسفانه باید اذعان کرد که چنین جمله ای گزافه گویی است زیرا وزیر امور خارجه عربستان در جایگاهی نیست که بتواند نسبت به جمهوری اسلامی ایران چنین مطالبی را بیان کند.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: عربستان سعودی در شرایط کنونی باید برای کاهش تنفر جامعه جهانی نسبت به خودش از کشتار و قتل عام مردم بی گناه یمن دست بردارد و در امور این کشور دخالت نکند.

این نماینده مردم در مجلس دهم ضمن اشاره به اینکه عربستان باید دخالتش در کشور عراق را قطع کرده و از حمایت گروه های تروریستی مانند داعش و النصره تبری بجوید، ادامه داد: به عبارتی می توان بیان کرد که عربستان به مردم عراق و سوریه عذرخواهی بدهکار است.

وی با اشاره به اینکه سعودی ها باید نسبت به اظهارات محمد بن سلمان مبنی بر اینکه که درگیری را به داخل خاک ایران می کشانند از مردم کشورمان عذرخواهی کنند، افزود: دخالت نظامی در کشور بحرین و درگیری با کشورهای منطقه نمونه های دخالت سعودی ها در امور سایر کشورهاست از این رو عادل الجبیر قبل از بیان سخنانش باید به این موضوعات توجه کند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران به عنوان بازیگر فعال در منطقه خاورمیانه و دنیا تلقی می شود، خاطرنشان کرد: ایران امروزه جزیی از راه حل های رفع تنش از بسیاری کشورها مانند عراق و سوریه محسوب می شود در حالی که عربستانی ها جزیی از تنش در این کشورها محسوب می شوند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet