ایام محرم 1398
1388/04/31 09:45:00
سرویس سیاسی
کابینه دهم از نگاه نمایندگان- 15

عابدی: انتخاب معاونان باید با مشورت مجلس صورت می‌گرفت

**عضو کمیسیون امنیت می و سیاست خارجی مجلس گفت: انتظار ما از رییس جمهوری این بود که حداقل با اعضا شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان برای انتخاب معاونین نشان مشورت می کردند.

"محمد کریم عابدی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، در خصوص ترکیب کابینه دهم ،اظهار داشت: این حق رئیس جمهور است که اعضای کابینه اش را انتخاب کند؛ اما اگر آقای احمدی نژاد بخواهد کارها را در دوره دوم مسئولیت خود به خوبی به سرانجام برساند، راهی جز مشاوره ندارد.

نماینده فردوس و طبس گفت: به نظر می رسد رئیس جمهور با این روند نتواند با مجلس در تعامل باشد و با مشکلات جدی مواجه شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به انتصاب رحیم مشایی به عنوان معاون اول رئیس جمهور، گفت: معاون اول، پس از رئیس جمهور وظیفه اداره کابینه را بر عهده دارد؛ بنابراین باید از قدرت تعامل با مجلس و روابط عمومی بالا برخوردار باشد، که با توجه به انتقاداتی که نسبت به آقای مشایی در مجلس وجود دارد به نظر نمی رسد ایشان این ویژگی ها را داشته باشند.

عابدی بر ضرورت تجدید نظر احمدی نژاد در روند گزینش های خود تاکید کرد و یادآور شد: حمایت فراکسیون اصولگرایان مجلس از آقای احمدی نژاد حمایت از تفکر اصولگرائی بود و به خاطر این تفکر است که امروز ایشان رئیس جمهور هستند، بنابر این دولت  نیز باید با این تفکر اداره شود.

وی با بیان اینکه مجلس قصد تحمیل نظرات خود به رئیس جمهور را ندارد، اظهار داشت: اگر وزرای کابینه نیز بدون تعامل با فراکسیون اصولگرایان معرفی شوند، قطعا دولت با چالش جدی مواجه خواهد شد.

نماینده فردوس و طبس تصریح کرد: رئیس جمهور چه بخواهد و چه نخواهد مجلس در راس قواست و دولت در واقع مجری برنامه ها و مصوبات مجلس است؛ بنابراین اگر افرادی در کابینه جای بگیرند که نتوانند با مجلس تعامل داشته باشند، چالش جدی بوجود خواهد آمد.

عابدی در پایان گفت: ان شاءالله شاهد دولتی مقتدر، هوشمند، فرهیخته، علم گرا، عقل گرا و تجربه‌گرا خواهیم بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet