هدر موبایل
1388/04/31 10:22:00
سرویس کمیسیون ها
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی:

قوه قضاییه لایحه استقلال کانون وکلا را به مجلس ارائه کند

**عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی بر ساماندهی نحوه فعالیت کانون وکلا در کشور تاکید کرد.

"موسی غضنفر آبادی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت و در ارزیابی از صدور دستور توقف اجرای آیین نامه جدید اجرایی لایحه قانونی استقلال کانون وکلای دادگستری به مدت 6 ماه که روز گذشته از سوی آیت‌الله شاهرودی صادر شد اظهار داشت: بنده با اصل اینکه کانون وکلا باید مستقل عمل کند موافق هستم اما در این بین ما شاهد حرکت‌های ناهماهنگ و خارج از چارچوب برخی از وکلا بودیم لذا ضرورت ساماندهی فعالیت کانون وکلا مورد توجه قرار گرفت.

وی با بیان اینکه بی‌سر و سامانی در کانون وکلا پذیرفتنی نیست اظهار داشت: قوه قضاییه و شخص آیت الله شاهرودی در این فکر بودند که این مشکل را در کانون وکلا حل کنند. لذا آیین نامه اجرای لایحه قانونی استقلال کانون وکلا از سوی ایشان به کانون وکلا ابلاغ شد.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس اظهار داشت: این آیین نامه بازتاب‌هایی را از کانون وکلا و جامعه دریافت کرد لذا مقرر شد تا به منظور ارائه یک لایحه قانونی دقیق و جامع فعلا به مدت 6 ماه اجرایی این آیین نامه متوقف شود.

وی افزود: آنچه مسلم است اینکه وکیل باید در کارش آزاد باشد و مدام احساس نکند که مقام و مسئولی بر روی سرش سایه انداخته است.

غضنفرآبادی افزود: از سوی دیگر ما شاهد یک بی‌بند و باری و اقدامات خارج از چارچوب از سوی برخی وکلا در جامعه بودیم که این مشکل نیز باید از طریقی حل می‌شد لذا شاهد ابلاغ آیین نامه استقلال کانون وکلا از سوی رئیس قوه قضاییه به کانون وکلا در سراسر کشور بودیم.

وی ابراز امیدواری کرد که در این فرصت توقف اجرایی آیین نامه جدید، قوه قضاییه لایحه استقلال کانون وکلا را به کمیسیون قضایی و حقوقی بدهد و اعضای کمیسیون نیز این لایحه را با دقت نظر و با بهره‌گیری از نظرات کارشناسی تصویب کنند. 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet