ایام محرم 1398
1388/04/31 15:49:00
سرویس سیاسی

کوثری: پیشنهاد رفراندوم قانون اساسی را نقض می‌کند

**نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: پیشنهاد خاتمی مبنی بر برگزاری رفراندوم صراحتا قانون اساسی را نقض می‌کند.

"اسماعیل کوثری" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، در واکنش به پیشنهاد "سیدمحمد خاتمی" مبنی بر برگزاری رفراندوم درباره نتیجه انتخابات، اظهار داشت: این پیشنهادی بی‌معناست چون براساس اصل 110 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران فرمان رفراندوم باید از جانب رهبری صادر شود و نظارت بر آن نیز مطابق اصل 99 قانون اساسی به عهده شورای نگهبان است.

وی خاطرنشان کرد: پیشنهاد آقای خاتمی مبنی بر برگزاری رفراندوم از سوی نهادی غیر از شورای نگهبان، صراحتا قانون اساسی را نقض می‌کند.

نماینده تهران با بیان اینکه چگونه فردی که دم از مردم و قانون می‌زند، اینگونه قانون اساسی را نفی می‌کند، تصریح کرد: ظاهرا ایشان نسبت به قانون توجیه نیستند و یا اینکه پیشنهادات دشمنان را مطرح می‌کنند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، پیشنهاد برگزاری رفراندوم را بی‌احترامی به رای مردمی دانست که با حضور 40 میلیونی حجت را برهمگی تمام کردند.

وی گفت: انتخابات ریاست جمهوری دهم رفراندوم کاملی بود که مردم در آن حمایت 85 درصدی خود را از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اعلام کردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet