هدر موبایل
1396/07/21 12:12:58
سرویس اقتصادی
وقف چی:

پیشنهاد بازچرخوانی آب‌های خروجی از مرزها در انتهای مسیر/انتقال آب در برخی از موارد از یک نقطه به نقطه دیگر الزامی نداشته است

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت:یکی از بهترین راه‌های مدیریت آب‌های که از مرز خارج می‌شوند و به دریاها ریخته می‌شود را در بازچرخوانی آن در انتهای مسیرمی‌بینیم.
پیشنهاد بازچرخوانی آب‌های خروجی از مرزها در انتهای مسیر/انتقال آب در برخی از موارد از یک نقطه به نقطه دیگر الزامی نداشته است عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت:یکی از بهترین راه‌های مدیریت آب‌های که از مرز خارج می‌شوند و به دریاها ریخته می‌شود را در بازچرخوانی آن در انتهای مسیرمی‌بینیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201703109062847751.jpg پیشنهاد,بازچرخوانی,آب‌های,خروجی,از,مرزها,در,انتهای,مسیر/انتقال,آب,در,برخی,از,موارد,از,یک,نقطه,به,نقطه,دیگر,الزامی,نداشته,است Icana

علی وقف چی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص مهارآب‌های مرزی و سطحی کشور، اظهار داشت: بحث آب شیرین در دنیا یکی از بحث‌های اساسی است، برخی از مردم شاید فکر کنند تنها استفاده آب شیرین در شرب آن است در صورتی که آب شیرین در زمینه کشاورزی یکی از مزایای اصلی است.

استفاده از آب شور محدودیت کشت ایجاد می‌کند

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به هر میزانی که بتوانیم از آب شیرین استفاده کنیم به‌نفع کشور و منافع ملی است، گفت: در مواقعی که از آب‌های شور در زمینه کشاورزی استفاده می‌شود  علاوه بر محدودیت تولید دچار محدودیت خاک نیز می‌شویم و بعد از چندسال استفاده متوالی استفاده از آب شور محدودیت کشت نیز افزایش پیدا می‌کند.

باید از خروج آب‌های شیرین داخلی به خارج از کشور جلوگیری شود

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه به دنبال این هستیم که اگر در بحث قوانین خلاء‌هایی داریم آنها را در راستای بهاء دادن به این داشته ارزشمند برطرف کنیم، اضافه کرد: باید خروج آب‌های شیرین داخلی به خارج از کشور را مدیریت کنیم که این مسئله از توصیه‌های مقام معظم رهبری نیز است.

نیاز به انتقال آب از یک منطقه به منطقه دیگر در برخی از موارد وجود ندارد

وی با تاکید بر اینکه یکی از بهترین راه‌های مدیریت آب‌های که از مرز خارج می‌شوند و به دریاها ریخته می‌شود را در بازچرخوانی آن در انتهای مسیرمی‌بینیم، تصریح کرد: باید در حد امکان تلاش کنیم با یک مدیریت مشترک در کشور تصمیمات مشترکی را نیز در این زمینه داشته باشیم، در غیر این‌صورت تصمیماتی که نباید گرفته شود گرفته می‌شود به‌صورت مثال در برخی از موارد نیاز به انتقال آب از یک منطقه به منطقه دیگر وجود ندارد.

عدم هماهنگی در تصمیم‌گیری‌ها هزینه‌ها را افزایش می‌دهد

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: عدم هماهنگی در تصمیم‌گیری‌ها علاوه بر ایجاد هزینه برای کشورباعث می‌شود بهره‌وری کافی نسبت به هزینه‌های انجام شده وجود نداشته باشد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet