خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/07/21 17:07:02
سرویس سیاسی
برزگر کلشانی:

مسئولان منطقه کردستان عراق باید به سمت حفظ تمامیت ارضی کشورشان گام بردارند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: مسئولان منطقه کردستان عراق در شرایط نیستند که برای برگزاری گفتگوها پیش شرط بگذارند لذا باید به سمت حفظ تمامیت ارضی کشورشان گام بردارند.
مسئولان منطقه کردستان عراق باید به سمت حفظ تمامیت ارضی کشورشان گام بردارند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: مسئولان منطقه کردستان عراق در شرایط نیستند که برای برگزاری گفتگوها پیش شرط بگذارند لذا باید به سمت حفظ تمامیت ارضی کشورشان گام بردارند. https://cdn.icana.ir/d/019/201611107115209487.jpg مسئولان,منطقه,کردستان,عراق,باید,به,سمت,حفظ,تمامیت,ارضی,کشورشان,گام,بردارند Icana

شهروز برزگر کلشانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با اشاره به دیدار مسعود بارزانی، رئیس منطقه کردستان عراق با معاونان رئیس جمهور این کشور و درخواست لغو فوری تحریم‌های بغداد علیه اربیل و از سرگیری گفت‌وگوها، گفت: به نظر نمی رسد مسئولان منطقه کردستان عراق در شرایط باشند که برای برگزاری گفتگوها پیش شرط بگذارند.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: جلوگیری از تجزیه کشور عراق و حفظ تمامیت ارضی از جمله مهمترین موضوعاتی است که دولت مرکزی عراق نسبت به آن کوتاه نخواهد آمد و مسئولان اقلیم کردستان این کشور باید نسبت به این مهم واقع بینانه نگاه کنند.

وی ادامه داد: منطقه نیاز به آرامش دارد و کشور عراق هنوز از خطرات گروه های تروریستی داعش در امان نیست از این رو مسئولان منطقه کردستان عراق با اقدامات خود نباید به این مهم دامن بزنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه مردم اقلیم کردستان عراق هنوز داغ های فراوان داعش را فراموش نکرده اند و نیاز به امنیت و ثبات دارند، تصریح کرد: بر این اساس به مسئولان منطقه کردستان عراق توصیه می شود به سمت حفظ تمامیت ارضی کشورشان گام بردارند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همگان اذعان دارند که دولت مرکزی عراق نگران مردم منطقه کردستان عراق هستند و این نگرانی در کشورهای همسایه نیز وجود دارد، خاطرنشان کرد: از این رو تصمیم عجولانه مسئولان این منطقه نباید منجر به ایجاد تنش در کشور عراق شود زیرا بروز جنگ داخلی اصلا به نفع ملت عراق نیست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet