هدر موبایل
1396/07/22 11:49:50
سرویس اقتصادی
امیری خامکانی مطرح کرد:

هدررفت بخش قابل توجهی از آب شرب به دلیل فرسودگی شبکه انتقال آب/پیشنهاد اختصاص منابع مالی از صندوق توسعه برای بازسازی شبکه‌ فرسوده

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت:با توجه به اهمیت بازسازی شبکه های فرسوده در جلوگیری از هدررفت آب، می توان ردیف بودجه ای برای بازسازی شبکه های انتقال آب از محل منابع عمومی بودجه و صندوق توسعه ملی برای این کار در نظر گرفت.
هدررفت بخش قابل توجهی از آب شرب به دلیل فرسودگی شبکه انتقال آب/پیشنهاد اختصاص منابع مالی از صندوق توسعه برای بازسازی شبکه‌ فرسوده عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت:با توجه به اهمیت بازسازی شبکه های فرسوده در جلوگیری از هدررفت آب، می توان ردیف بودجه ای برای بازسازی شبکه های انتقال آب از محل منابع عمومی بودجه و صندوق توسعه ملی برای این کار در نظر گرفت. https://cdn.icana.ir/d/019/201603108873620438.jpg هدررفت,بخش,قابل,توجهی,از,آب,شرب,به,دلیل,فرسودگی,شبکه,انتقال,آب/پیشنهاد,اختصاص,منابع,مالی,از,صندوق,توسعه,برای,بازسازی,شبکه‌,فرسوده Icana

حسین امیری خامکانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص لزوم بازسازی شبکه های آب فرسوده گفت:بدیهی است با توجه به کمبود منابع آبی در کشور، یکی اولویت ها اتخاذ تدابیری برای تامین آب شرب و کشاورزی در آینده است.   

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد:در حال حاضر بخش قابل توجهی از آب شرب در شهرها و روستاهای کشور به دلیل فرسوده بودن شبکه انتقال آب، هدر می رود.

نماینده مردم زرند در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:بازسازی شبکه های فرسوده آب به منابع مالی قابل توجهی نیاز دارد البته در حال حاضر منابعی برای انجام این مهم در قالب بودجه های سنواتی  لحاظ می  شود که این منابع کافی نیست.

حمایت کمیسیون انرژی مجلس بازسازی شبکه های فرسوده آب

امیری خامکانی در ادامه ی گفت و گوی خود با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت افزود: کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی این آمادگی را دارد که حمایت های لازم را برای بازسازی شبکه های فرسوده آب داشته باشد و وزارت نیرو در این راستا باید با عزم جدی موضوع را پیگیری کند.

وی ادامه داد:در گذشته با توجه به موافقت مقام معظم رهبری، منابعی از صندوق توسعه ملی برای مهار آب های مرزی و آبرسانی به روستاها در نظر گرفته شده و با توجه به اهمیت بازسازی شبکه های فرسوده در جلوگیری از هدررفت آب، می توان ردیف بودجه ای برای بازسازی شبکه های انتقال آب از محل منابع عمومی بودجه سنواتی و صندوق توسعه ملی در نظر گرفت البته این پیشنهاد در قالب همان مجوز برداشت از صندوق توسعه ملی برای مهار آب های مرزی باید ابتدا بررسی شود و در صورت عدم مغایرت با قانون اجرا شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در پایان یادآور شد:در هرصورت یکی از بدیهی ترین اقدامات برای مقابله با مسئله کم آبی، استفاده بهینه از منابع آبی موجود است و در این راستا باید شبکه های انتقال آب بازسازی شود./  

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet