روز مجلس
1388/05/01 09:49:01
سرویس سیاسی
کابینه دهم از نگاه نمایندگان-23

قاضی‌زاده: دولت و مجلس حساسیت‌های یکدیگر را درک کنند

**عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس در رابطه با وزراء صاحب نظر است اما در ارتباط با معاونان رئیس جمهور، ریاست جمهوری حق تام دارد.

"سیدامیر حسین قاضی زاده هاشمی" در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت اظهار داشت: ممکن است انتخاب برخی از معاونان مورد نظر ما نباشد یا ممکن است در بین این افراد شخصی باشد که حتی صلاحیتش مورد تایید نباشد؛ اما با این حال معرفی معاونان رئیس جمهور به عهده ریاست جمهوری است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس گفت: باید به اختیارات قانونی قوه مجریه احترام بگذاریم. به همین تناسب قوه مجریه هم به اختیارات قوه مقننه احترام بگذارد.

وی در خصوص «تعامل قوا» خاطرنشان کرد: تعامل به فصل مشترک تعبیر شده است؛ این تعامل در جایی است که قوه مقننه با قوه مجریه در فصل‌هایی با یکدیگر همخوانی و رابطه دارد، مثلا در رای اعتماد وزراء این موضوع باید مورد توجه قرار گیرد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در ادامه اظهار داشت: در انتخاب وزراء بالاخره رئیس جمهور برای اینکه با مشکلات کمتری مواجه شود، بهتر است حساسیت‌هایی که در مجلس وجود دارد را مدنظر قرار دهد. مجلس هم به طور متقابل همین شرایط را در نظر گیرد.

وی در خصوص انتخاب معاون اول رئیس جمهوری گفت: در خصوص انتخاب معاون اولی آقای مشایی نظر خاصی ندارم، معتقدم معاون اول رئیس جمهور نقش واسطه‌ای است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet