هدر موبایل
1396/07/23 09:38:04
سرویس اجتماعی
خالقی:

اینترنتی شدن فروش داروهای قاچاق و بی کیفیت/ بازدارنده نبودن مجازات ها در مبارزه با داروهای تقلبی/ مسیرهای ورود داروهای قاچاق به کشور مسدود شود

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: مجازات ها در مبارزه با داروهای تقلبی و قاچاق بازدارنده و کافی نیست و سیستم قضایی باید در میزان جرائم تجدیدنظر کند.
اینترنتی شدن فروش داروهای قاچاق و بی کیفیت/ بازدارنده نبودن مجازات ها در مبارزه با داروهای تقلبی/ مسیرهای ورود داروهای قاچاق به کشور مسدود شود عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: مجازات ها در مبارزه با داروهای تقلبی و قاچاق بازدارنده و کافی نیست و سیستم قضایی باید در میزان جرائم تجدیدنظر کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201607109966094229.jpg اینترنتی,شدن,فروش,داروهای,قاچاق,و,بی,کیفیت/,بازدارنده,نبودن,مجازات,ها,در,مبارزه,با,داروهای,تقلبی/,مسیرهای,ورود,داروهای,قاچاق,به,کشور,مسدود,شود Icana

بشیر خالقی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه فروش و عرضه دارو بدون نسخه و از طریق فضای مجازی و اینترنتی غیرقانونی است، گفت: متاسفانه خرید و فروش داروهای قاچاق اینترنتی شده است و در واقع اغلب این داروها قاچاق و بی کیفیت بوده و سلامت مردم را به خطر می اندازند.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری اینکه فروش اینترنتی دارو آسیب جدی را متوجه بخش درمان و سلامت مردم می کند، تصریح کرد: به طور قطع داروهای با کیفیت در اینترنت عرضه نمی شود بلکه افراد دلال و سودجو با سوء استفاده از افزایش ضریب نفوذ اینترنت میان مردم در فضای مجازی اقدام به تبلیغ داروهای قاچاق و بی کیفیت با برچسب تقلبی می کنند.

وی ضعف نظارت دستگاه های مسئول را در عرضه اینترنتی داروهای قاچاق و تقلبی موثر دانست و گفت: در این رابطه می طلبد نظارت مناسبی از سوی وزارت بهداشت، دستگاه قضا، سازمان غذا و دارو، وزارت ارتباطات و پلیس فتا بر عرصه و خرید و فروش اینترنتی دارو صورت گیرد و متخلفان شناسایی و برخورد قاطع با آنها در دستور کار قرار گیرد.

 این نماینده مردم در مجلس دهم، با هشدار نسبت به اینکه خرید اینترنتی اقلام دارویی سلامت افراد را تهدید می کند، تصریح کرد: باید معضل فروش اینترنتی داروهای قاچاق، غیرمجاز و تقلبی مدیریت شود و همچنین فرهنگ سازی مناسبی از سوی رسانه ها برای جلوگیری از خرید این داروها انجام شود تا مردم داروی مورد نیاز را از طریق مراکز مجاز یعنی داروخانه ها تهیه کنند.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس دهم، با انتقاد از اینکه مجازات ها در مبارزه با داروهای تقلبی و قاچاق بازدارنده و کافی نیست، تصریح کرد: مسیرهای ورود داروهای قاچاق به کشور باید شناسایی و مسدود شود و همچنین سیستم قضایی کشور باید در میزان جرائم تجدیدنظر کند و به گونه ای جرائم تعیین شود که بازدارندگی لازم را داشته باشند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اگر برای برخورد با متخلفان حوزه دارو خلاء قانونی وجود دارد بهتر است مسئولان مذکور لایحه ای تدوین و به مجلس ارسال کنند تا تخلفات حوزه دارویی کاهش یابد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet