خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1388/05/01 11:37:00
سرویس سیاسی
کابینه دهم از نگاه نمایندگان-25

قربانی: دولت دهم خلاء تعامل میان قوا را جبران کند

**عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به خلاء تعامل دولت نهم با مجلس ابراز امیدواری کرد که رییس جمهور با انتخاب کابینه قوی به تعامل آن با مجلس توجه ویژه ای داشته باشد.

"موسی قربانی" نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، در خصوص ترکیب اعضای کابینه دولت دهم گفت: کابینه دولت دهم با توجه به مشارکت 40 میلیونی مردم و رای 24 میلیونی به احمدی نژاد باید بهترین کابینه باشد.

وی افزود: مردم با این مشارکت بی نظیر، بدنبال مطالبات و خواسته هایی هستند و رئیس جمهور باید تلاش کند با انتخاب وزرایی با تحصیلات و سوابق و تجربیات زیاد و شجاعت و اهل تعامل با سایر قوا، مطالبات مردم را پیگیری و آنها را محقق کند.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس ادامه داد: استفاده از کسانی که اهل تعامل و همکاری با قوا و دستگاه های دیگر باشند، تنش و چالش کمتری را در کشور ایجاد کرده و کارایی دولت را افزایش می دهند.

وی در خصوص خلاءهای دولت نهم گفت: یکی از این خلاءها عدم تعامل و همکاری میان دو قوه مقننه و مجریه بود که امیدواریم دولت دهم به آن توجه ویژه ای داشته باشد.

قربانی افزود: خلاء دیگر حضور برخی مدیران ضعیف و کم تجربه بود که انتصابات اخیر احمدی نژاد حاکی از توجه ایشان به این امر مهم است.

وی تصریح کرد: احمدی نژاد در دوره 4 سال گذشته رئیس جمهوری خود با توجه به عملکرد اعضای کابینه توانست نحوه مدیریت آنها را بشناسد و این مسئله می تواند در انتخاب آینده وزرا به وی کمک کند. 

نماینده قائنات در خصوص انتصابات اخیر رئیس جمهور گفت: رئیس جمهوری حق دارد معاونان خود را انتخاب کند و انتصاب آنان از جمله اختیارات وی است؛ اما اگر این انتصاب با توجه به افکار عمومی صورت می گرفت بهتر بود.

وی با اشاره به انتقادات افکار عمومی نسبت به عملکرد مشایی در سازمان گردشگری و صنایع دستی، افزود: رئیس جمهور باید در مورد رفتار و عملکرد معاون خود مردم را توجیه کند. ممکن است نسبت به فردی در جامعه شبهات و تردید هایی بوجود آید که منطبق بر واقعیات نباشد؛ بنابراین احمدی نژاد باید با ارائه توضیحاتی این شبهات را رفع کند.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با بیان اینکه حفظ اعتماد عمومی به رئیس جمهور مهم است، تصریح کرد: گاهی ممکن است لازم باشد برای حفظ این اعتماد حق فردی ضایع شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet