هدر موبایل
1396/07/22 18:17:38
سرویس دیگر رسانه‌ها_
آیت الله هاشمی شاهرودی:

ترامپ از ایستادگی ایران در برابر سیاست‌های قلدرمآبانه آمریکا خشمگین است

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: آمریکا که خود داعش را در منطقه ایجاد کرده اکنون پس از شکست سیاست‌هایش، دنبال فتنه‌های دیگر مانند تجزیه کشورهاست و همیشه ایران را مانع اجرای سیاست‌های قلدرمآبانه خویش می‌بیند و به همین دلیل خشمگین است.
ترامپ از ایستادگی ایران در برابر سیاست‌های قلدرمآبانه آمریکا خشمگین است رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: آمریکا که خود داعش را در منطقه ایجاد کرده اکنون پس از شکست سیاست‌هایش، دنبال فتنه‌های دیگر مانند تجزیه کشورهاست و همیشه ایران را مانع اجرای سیاست‌های قلدرمآبانه خویش می‌بیند و به همین دلیل خشمگین است. https://cdn.icana.ir/d/019/201705105676784311.jpg ترامپ,از,ایستادگی,ایران,در,برابر,سیاست‌های,قلدرمآبانه,آمریکا,خشمگین,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از اداره کل روابط عمومی و تبلیغات دفتر رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت‌الله سید محمود هاشمی شاهرودی روز شنبه در آغاز جلسه کمیسیون موارد خاص مجمع به سخنان ترامپ در زمان تبلیغات انتخاباتی اشاره کرد و افزود: صراحتاً به رقبای انتخاباتی که مسئولان دولت وقت آمریکا بودند، یادآوری و آنان را متهم می‌کرد که شما داعش را ایجاد کردید و البته برای همه دنیا روشن است که داعش چگونه به وجود آمد و این نعل‌های وارونه، حقیقت ماجرا را نمی‌پوشاند.

وی اتهامات بی‌ادبانه ترامپ نسبت به سپاه پاسداران و ایران اسلامی را ناشی از خشم سیاسی سردمداران استکبار جهانی دانست و یادآور شد: این را همه می‌دانند که ایران و سپاه پاسداران از عوامل اصلی انحلال تشکیلاتی داعش در کشورهای منطقه است.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام خدمت به ملت‌های مظلوم از سوی ایران را خواستِ دولت‌های قانونی کشورهای منطقه عنوان کرد و گفت: کسانی که اهل سیاست هستند، این مسائل را خوب می‌دانند، لذا تلاش برای مقلوب جلوه دادن مسائل، بی‌ثمر و مایه‌ی آبروریزی بیشتر خودشان خواهد بود.

عضو فقهای شورای نگهبان با تأکید بر وجود اسناد متقن و روشن تاریخی در مورد «خلیج ‌فارس» در همه منابع رسمی، علمی و سیاسی و جغرافیایی، یادآور شد: طنز تاریخی و سیاسی است که رییس جمهوری یک کشور مدعی جهان داری، با نگاه بازاریابی و ترغیب برخی کشورهای عربی برای کمک‌های مالی و پولی، یک حقیقت تاریخی را مخدوش کند.

آیت الله هاشمی شاهرودی جذب رضایت رژیم صهیونیستی و لابی‌های صهیونیست‌ها را هدف دوم ترامپ از جعل مسلّمات تاریخی و جغرافیایی ذکر کرد و افزود: خروج هر دو دولت از یونسکو، نشان‌دهنده‌ این حقیقت تلخ در دنیای سیاست است که یک ابرقدرت تابع یک دولت جعلی و نامشروع شده است.

وی مجموعه موضع‌گیری‌های خصمانه رییس جمهوری آمریکا را تکرار بحث‌های زمان تبلیغات انتخابات دانست و گفت: هنوز دنبال فشار به ایران و طرف‌‌های مذاکرات هسته‌ای برای گرفتن امتیازات بیشتر در برجام است و گویا نمی‌داند که تصویب معاهدات بین‌المللی زمان خاص دارند و پس از آن نوبت اجراست.

وی تلاش برای ربط موضوعات نامربوط به مذاکرات هسته‌ای و برجام را یکی از اهداف آمریکا و برخی طرف‌ها برای توسعه‌ی مذاکرات بیان کرد و یادآور شد: الحمدالله با تدبیر رهبر معظم انقلاب و هوشمندی مسئولین، موضوع برجام منحصر به مسائل هسته‌ای شد ولاغیر.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، فشار برای محدود کردن توانایی‌‌های نظامی و دفاعی ایران را غیرقابل قبول توصیف کرد و ادامه داد: همه مسئولان ایران در همه بخش‌‌ها، بارها اعلام کرده‌اند که نمی‌ گذاریم بازوان دفاعی کشور تضعیف شوند.

آیت الله هاشمی شاهرودی افزود: این تلاش‌های مذبوحانه که نتیجه‌ای جز عدم اعتماد جهانیان به آمریکا در پایبندی به تعهدات بین‌المللی ندارد، عمدتاً باعث رسوایی سردمداران کاخ سفید شده است.

وی مخالفت کشورهای اروپایی و دیگر طرف‌های مذاکره در 1+5 را دلیل انزوای سیاسی آمریکا در این مسئله خواند و گفت: ایران بارها اعلام کرده که به ‌رغم پایبندی به تعهدات جهانی، بر سر مسائل دفاعی خویش با هیچ کشوری معامله نمی‌کند که این مهم، حق تاریخی ملت ایران برای نسل‌های فعلی و آینده است.

وی سیاست‌های ایران در واکنش به اقدامات فعلی و آینده آمریکا را برخاسته از هوشمندی انقلابی و براساس منافع ملی و اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: همه مسئولان با پیروی از منویات رهبری و وحدت همه گروه‌ها و آحاد ملت، برای سربلندی ایران می ‌کوشند و خواهند کوشید.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر این نکته که «نباید بهانه دست رییس جمهوری غیرمتعادل و غیرمتوازن آمریکا داد»، گفت: الحمدلله ملت ایران زیر چتر ولی فقیه در نظام ولایی، وحدت خوبی دارند و نمی ‌گذارند دیگران با یاوه ‌گویی‌ها و اتهامات واهی در مسائل داخلی ایران اسلامی، دخالت کنند.

وی سپاه پاسداران را نیروی نظامی و انقلابی وفادار به مردم ایران و نظام اسلامی بیان کرد و گفت: سپاه پاسداران همیشه ثابت کرده است که علاوه بر دفاع از کیان ایران و انقلاب اسلامی، حامی مظلومان و مستضعفان خواهد بود.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه سخنان خویش به حکم جدید رهبری برای رییس و اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام اشاره کرد و موضوعات مطرح شده در حکم معظم‌له را شامل انقلابی بودن، سیاست‌های کلی و الویت‌بندی برای کارآمدی آنها، نظارت مجمع بر حُسن اجرای سیاست‌ها و چابک‌سازی اداری و تشکیلاتی دانست و گفت: هر کدام این چهار عنوان، زیرمجموعه‌هایی دارند که باید در کمیسیون موارد خاص به آنها بپردازیم و برای اجرای درست منویات مقام معظم رهبری بکوشیم و راهکار بجوییم.

وی نگاه کارشناسی به مسائل در کارگرو‌ه‌ها را مهم خواند و گفت: پس از بررسی در این کمیسیون برای تصویب نهایی به صحن اصلی مجمع تشخیص مصلحت نظام خواهد رفت.

محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز در این جلسه با تشریح اهداف تشکیل جلسات کمیسیون موارد خاص، اظهارکرد: موضوع مباحث جلسات این کمیسیون فرق می‌کند، اما نحوه‌ اداره آن تفاوت نمی‌ کند.

رضایی موضوع این جلسه را تشریح تدابیر رهبری در حکم جدید و دیدار اعضای جدید خواند و گفت: وظیفه ملی و اسلامی ما است که برای اجرای تدابیر رهبر معظم انقلاب تلاش کنیم.

همچنین برخی دیگر از اعضای مجمع در این جلسه در خصوص مسائل جاری داخلی و خارجی به بحث و تبادل‌نظر پرداختند.

عصر جمعه دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا از سیاست جدید خود در قبال جمهوی اسلامی ایران رونمایی کرد.

تحلیل محتوای اظهارات ترامپ حاکی از این است علیرغم لفاظی ها و اظهارات خصمانه علیه جمهوری اسلامی ایران وی قادر نیست خللی در توافق هسته ای بردارد کما اینکه در نهایت وی بررسی درخصوص توافق هسته ای را به کنگره احاله کرد تا ظرف بازه زمانی 60 روز درباره آن تصمیم گیری کنند. این در حالی است که حتی جمهوری خواهان حاکم بر کنگره توافق هسته ای را توافقی کارآمد تلقی می کنند و بر این باورند کنار کشیدن از این توافق زمینه ساز انزوای جهانی آمریکا خواهد بود.

عمده اظهارات شب گذشته ترامپ متوجه روح برجام و سیاست های منطقه ای جمهوری اسلامی ایران است که به اذعان شرکای برجام و جامعه جهانی جزو برجام و تعهدات جمهوری اسلامی ایران نبوده است. اظهارات ترامپ در قبال برجام و توافق هسته ای با واکنش های منفی گسترده در داخل جامعه سیاسی آمریکا و جامعه جهانی مواجه شده است.کما اینکه سران شرکای برجام نسبت به اظهارات وی واکنش نشان دادند.

رییس جمهوری همچنین شب گذشته با تبیین مواضع و دیدگاه های جمهوری اسلامی در قبال توافق هسته ای رفتارها و سیاست های آمریکا در چهار دهه گذشته در قبال جمهوری اسلامی را متذکر شد. امشب نیز محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه با حضور در برنامه ای تلویزیونی به تشریح دیدگاه ها و مواضع جمهوی اسلامی در این زمینه خواهد پرداخت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet