ایام محرم 1398
1388/04/31 15:38:00
سرویس سیاسی
کابینه دهم از نگاه نمایندگان- 19

رحیمی‌نسب: توجه به نظر علما مثبت و سازنده خواهد بود

**عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: گرچه تعیین و معرفی معاونان حق قانونی رئیس جمهور است؛ اما اگر در انتخاب آنها به نظرات علمای عظام و مراجع توجه می‌شد به طور قطع نتیجه و انعکاس بهتری در فضای سیاسی به جای می‌گذارد.

"رضا رحیمی نسب" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص کابینه دولت دهم، اظهار داشت: تقدم یا تاخر معرفی معاونان رئیس جمهوری در ظرف زمانی پیش یا پس از مراسم تحلیف ریاست جمهوری را نباید مساله مهمی ارزیابی کرد.

نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: گرچه سمتی به عنوان دستیار رئیس جمهور در قانون اساسی نیامده، اما به نظر می‌رسد ایراد یا منافاتی با قانون ندارد.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه رئیس جمهور، وزراء و معاونان آنها می‌توانند به تناسب ماموریت‌های ذاتی خود از مشاورانی بهره‌ ببرند؛ بنابراین به نظر می‌رسد انتخاب دستیار در راستای انتخاب مشاوران قرار گیرد که از این نظر منافاتی با قانون ندارد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در خصوص انتخاب و معرفی معاون اول رئیس جمهوری گفت: در سال‌های اخیر کارنامه‌ مشایی در سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بیانگر اینست که مشایی در این سمت نه تنها کارنامه مثبتی نداشته بلکه در موضع گیری‌های خود مشکلات و مسایل عدیده‌ای را وجود آورده است.

رحیمی نسب خاطرنشان کرد: در حالی که آقای احمدی نژاد به عنوان رئیس جمهور موضع قدرتمند، حمایتی و غیرقابل انعطافی در خصوص رژیم صهیونیستی ابراز می‌دارند؛ اما ما شاهد این هستیم که معاون او موضع نرم، لطیف و تعجب برانگیزی در ارتباط با این رژیم ارائه می‌کند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: به نظر می‌رسد رئیس جمهور ویژگی‌هایی را در مشایی سراغ دارند که حاضرند از وجود ایشان به رغم گلایه‌ها و انتقادات موجود استفاده کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet