هدر موبایل
1396/07/24 11:17:08
سرویس دیگر رسانه‌ها_
شفیعی

هیچ کسی انتظار شنیدن حرف حساب از ترامپ ندارد/ احتمالا لابی کشورهای اروپایی با کنگره آمریکا

کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه بدنه کارشناسی آمریکا تمایلی به دیدگاه ترامپ در رابطه با برجام ندارد،گفت: اروپا بیش از اعمال فشار بر ترامپ، با کنگره آمریکا لابی می کند و امیدوار است قدرت تصمیم گیری را از دست یک شخص خودرای و خودشیفته خارج کند.
هیچ کسی انتظار شنیدن حرف حساب از ترامپ ندارد/ احتمالا لابی کشورهای اروپایی با کنگره آمریکا کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه بدنه کارشناسی آمریکا تمایلی به دیدگاه ترامپ در رابطه با برجام ندارد،گفت: اروپا بیش از اعمال فشار بر ترامپ، با کنگره آمریکا لابی می کند و امیدوار است قدرت تصمیم گیری را از دست یک شخص خودرای و خودشیفته خارج کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201604109671861131.jpg هیچ,کسی,انتظار,شنیدن,حرف,حساب,از,ترامپ,ندارد/,احتمالا,لابی,کشورهای,اروپایی,با,کنگره,آمریکا Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ نوذر شفیعی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم شورای اسلامی ضمن مصاحبه با "رویداد" رادیو گفت وگو با بیان اینکه کسی انتظار شنیدن حرف حساب را از ترامپ ندارد، اظهار کرد: وی یکسری سخنان کلی و بر اساس ادراک و برداشت خود از ایران مطرح کرد و تلاش داشت میان مردم و نظام ایران، ایجاد شکاف کند.

شفیعی به بخشی از سخنان رئیس جمهور آمریکا اشاره کرد و گفت: وی در بخشی از سخنان اش می گفت، ملت متمدن ایران و در بخشی دیگر سخن از خلیج عربی به میان آورد؛ [ولی نمی داند] که خلیج فارس نیز به اندازه تمدنِ این ملت [عمر دارد].

وی سخنرانی 10 دقیقه ای ترامپ را دارای سطوح دوگانه ای برشمرد و افزود: [ترامپ از جعل نام خلیج فارس] صد درصد هدفی خاص داشت؛ یعنی [به زعم ترامپ] گفتن خلیج عربی با قلمداد کردن نام فاسد برای نظام، فرقی ندارد و وی هرچه در ذهن آورد و می توانست درباره نظام جمهوری اسلامی ایران بر زبان آورد، مطرح کرد!

شفیعی با اشاره به الفاظ منفی مورد استفاده ترامپ در رابطه با سرزمین و نظام ایران تصریح کرد: لایه دوم پیام وی نیز چیزی جز توهین به ملت ایران نبود؛ به هر حال این نظام برخاسته از انقلاب اسلامی است و دقیقا جهت گیری این انقلاب از ابتدا ضد امریکا بود و این ها از این پیشینه نگران هستند.

این کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: ترامپ گفت ایران بعد از انقلاب دست به گروگان گیری زد و دیپلمات های ما را به گروگان گرفت؛ در حالی که نقطه عزیمت بحث این مسئله نیست و شروع بحث به سال ها قبل و کودتای 28 مرداد باز می گردد!

شفیعی دریک جمع بندی گفت:در عمل ممکن است اتفاقاتی حادث شود ولی به نظرم تحول خاصی صورت نمی گیرد و تبلیغات، فضای رسانه ای و سیاسی که این سخنرانی به دنبال داشت، بیش از نتایج عملی است که از این سخنانی حاصل می شود!/

پایان پیام
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet