خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/07/24 14:11:33
سرویس اجتماعی
اکبری مطرح کرد:

سرانجام پروژه حفاظت از یوزپلنگ آسیایی در هاله ای از ابهام/ نجات یوز ایرانی نیازمند تأمین اعتبار و نیروی انسانی

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با تاکید بر لزوم شفاف سازی در روند اجرای پروژه حفاظت از یوزپلنگ آسیایی، گفت: بهبود عملکرد این پروژه مستلزم تامین اعتبارات لازم و رفع کمبود نیروی انسانی است.
سرانجام پروژه حفاظت از یوزپلنگ آسیایی در هاله ای از ابهام/ نجات یوز ایرانی نیازمند تأمین اعتبار و نیروی انسانی عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با تاکید بر لزوم شفاف سازی در روند اجرای پروژه حفاظت از یوزپلنگ آسیایی، گفت: بهبود عملکرد این پروژه مستلزم تامین اعتبارات لازم و رفع کمبود نیروی انسانی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109819789265.jpg سرانجام,پروژه,حفاظت,از,یوزپلنگ,آسیایی,در,هاله,ای,از,ابهام/,نجات,یوز,ایرانی,نیازمند,تأمین,اعتبار,و,نیروی,انسانی Icana

علی اکبری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه  ملت ، با بیان اینکه پروژه حفاظت از یوزپلنگ آسیایی در سال 80 با هدف نجات یوزپلنگ های آسیایی باقی مانده اجرا شد بر لزوم شفاف سازی در روند اجرای این پروژه تأکید کرد و گفت: دو ذخیرگاه خارتوران و کویر سمنان مهمترین زیستگاه یوزپلنگ آسیایی بوده و نیاز است حفاظت شدیدی از آنها به عمل آید زیرا نسل این گونه نادری جانوری به شدت در معرض تهدید است؛ از سویی بهتر است محیط زیست در روند اجرای پروژه حفاظت از یوزپلنگ آسیاسی شفاف سازی و اقدامات انجام شده را تشریح کند.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه توسعه معادن، شهرها و جاده ها محدود شدن مسیر حرکت یوز را به دنبال داشته است، افزود: برای بهبود وضعیت یوز آسیایی جوامع محلی باید در حفاظت از آن با دولت همکاری کنند.

وی با بیان اینکه سازمان حفاظت محیط زیست برای حفاظت از یوز آسیایی با کمبود بودجه، امکانات و نیرو مواجه است، تصریح کرد: تا مادامی که زمینه حضور جوامع محلی برای حفاظت از یوز فراهم نشود و همچنین مشکلات بودجه ای و نیروی انسانی محیط زیست رفع نشود نمی توان امیدی به بهبود وضعیت این گونه در معرض انقراض به عنوان سرمایه ملی داشت.

نماینده مردم شیراز در مجلس دهم، با تاکید بر لزوم ایمن سازی محل تردد یوزپلنگ آسیایی، افزود: در این رابطه اقدامی چندجانبه با مشارکت جوامع محلی، سازمان جنگل ها و وزارت راه و شهرسازی باید انجام شود و بهبود وضعیت این گونه در معرض انقراض به تنهایی از عهده سازمان محیط زیست خارج است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: برای ایمن سازی جاده های محل تردد یوز باید اقداماتی مانند فنس کشی، احداث روگذر و زیرگذر، نصب و تعبیه چراغ های چشمک زن و  و تابلوهای راهنمایی و رانندگی در دستور کار قرار گیرد زیرا برخی جاده ها به قربانگاه این گونه نادر جانوری تبدیل شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet