حلول ماه ربیع الاول
1396/07/24 17:39:00
سرویس اجتماعی
پوربافرانی تاکید کرد:

تضمین امنیت غذایی با نظارت جدی بر فرآیند تولید از مزرعه تا سفره/نقش تعاونی‌های روستایی برای حمایت‌ اجتماعی از نیازمندان دچار فقر غذایی

عضو هیئت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: در حوزه امنیت غذایی باید بر تولید مواد غذایی از مزرعه تا سفره نظارت کرد تا فرد از سلامت این فرایند اطمینان حاصل کند.
تضمین امنیت غذایی با نظارت جدی بر فرآیند تولید از مزرعه تا سفره/نقش تعاونی‌های روستایی برای حمایت‌ اجتماعی از نیازمندان دچار فقر غذایی عضو هیئت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: در حوزه امنیت غذایی باید بر تولید مواد غذایی از مزرعه تا سفره نظارت کرد تا فرد از سلامت این فرایند اطمینان حاصل کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201605100116198336.jpg تضمین,امنیت,غذایی,با,نظارت,جدی,بر,فرآیند,تولید,از,مزرعه,تا,سفره/نقش,تعاونی‌های,روستایی,برای,حمایت‌,اجتماعی,از,نیازمندان,دچار,فقر,غذایی Icana

عباسعلی پوربافرانی درگفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به روز جهانی غذا و ضرورت امنیت غذایی گفت: امنیت غذایی به این معناست که همه افراد جامعه در طول دوران زندگی خود به غذای کافی و سالم که بتوانند با این غذا حیات خود را ادامه دهند.

نماینده مردم نایین، خور و بیابانک درمجلس شورای اسلامی افزود: طبیعتا زمانی که موضوع امنیت غذایی مطرح می شود باید به این مسئله توجه داشت که این موضوع بخش عمده ای از زندگی فرد را تشکیل می دهد که اگر دچار خدشه شود قطعا مشکلاتی را به همراه خواهد داشت و سلامت فرد را دچار مشکل می کند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اینکه در حوزه امنیت غذایی موضوعی که باید به آن بپردازیم موضوع از مزرعه تا سفره است که کل این مرحله باید در فرآیند تعریف شده ای از انواع روش های طبیعی کاشت، داشت و برداشت و همچنین طبخ، توزیع و مصرف باشد و فرد بتواند از سلامت این مراحل مطمئن شود.

وی ادامه داد: هر کجا که این چرخه در اثر عوامل بیرونی و عدم رعایت استانداردهای لازم، دچار آسیب شود، امنیت غذایی زیر سئوال می رود و طبیعتا غذای سالم بدست نخواهد آمد و فرد دچار مشکلات تغذیه ای خواهد شد.

پوربافرانی با بیان اینکه  در دوران های مختلف زندگی افراد به دستورالعمل های غذایی متفاوت احتیاج دارند خاطرنشان کرد: برای اینکه بتوانیم در حوزه امنیت غذایی بهتر و هماهنگ تر پیش برویم کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در راهبردهای خود حتما باید این موضوع را در نظر بگیرد که نظارت لازم بر این چرخه که ممکن است در حوزه کشاورزی، صنعت و بهداشت و درمان باشد، اعمال شود تا عرضه ایمن، سالم و پایدار غذا تضمین شده باشد.

این نماینده مجلس دهم با بیان اینکه در راستای این هدف باید مولفه هایی تعریف  و از سوی دستگاههای اجرایی دستورالعمل هایی صادر شود گفت: در بخشی از این موارد نیاز به اصلاح شیوه ها و بخشی دیگر تقویت آن هاست که با آموزش امکان پذیر است و بخشی دیگر با نظارت، پایش ، ارزش یابی و پژوهش می شود عناصری که در این رابطه نقش کلیدی دارند را اولویت بندی کرد.

وی با بیان اینکه وزارت بهداشت و سایر دستگاههای ذی ربط تا کنون در این باره برنامه هایی از جمله بهبود امنیت غذایی، بهبود تغذیه سالم، کنترل کمبودهای تغذیه ای، ترویج شیر مادر به عنوان مهم ترین  و اساسی ترین نوع تغذیه در نوزاد داشته اند افزود: در این راستا باید رژیم های غذایی مناسب و شیوه های متفاوت سالم زیستی در مناطق مختلف بررسی شود و شیوه های درست حفظ شود و شیوه هایی که دچار اشکال است و نمی تواند استانداردهای لازم را داشته باشد، حذف و یا اصلاح شود.

وی افزود: اصولا در حوزه غذایی باید سه ماده غذایی سفید رنگ شامل نمک، چربی اشباع شده و شکر را با احتیاط بیشترید مصرف کرد به طوری که  اگر بیش از اندازه مصرف شود برای سلامت مضر است و اگر اصلا در سبد غذایی وجود نداشته باشد، کمبودش نیز مشکلات زاست از این رو مصرف آن ها باید بر اساس نسخه تغذیه ای متخصصان تغذیه باشد.

پوربافرانی در ادامه با بیان اینکه همچنین آب آشامیدنی سالم نقش عمده ای در تغذیه دارد و می تواند در تهیه غذا نیز موثر باشد، تصریح کرد: اگر آب سالم نباشد،ممکن است مشکلات بسیاری را ایجاد خواهد کرد.

این نماینده مجلس دهم با اشاره به یکسان نبودن درآمد افراد برای تهیه مواد غذایی گفت:  یکی از مسائل خاص تغذیه  و امنیت غذایی در حوزه اقتصادی تعریف می شود و فرد باید توانایی لازم برای تهیه غذای سالم را داشته باشد لذا در بعضی  از موارد ایجاب می کند در جایی که درآمد فرد برای تهیه غذای سالم کفاف نمی دهد، از شیوه های حمایت های اجتماعی استفاده کرد که در این بخش نقش تعاونی های روستایی را نباید نادیده گرفت بلکه باید آن ها را تقویت کرد.

 عضو هیئت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس همچنین در خصوص نظارت در حوزه کشاورزی و بهداشت بر مواد غذایی تاکید کرد: در حوزه کشاورزی کشاورز باید نسبت به میزان و نحوه مصرف سمومی که استفاده می کند آگاهی لازم را داشته باشد چراکه اگر شیوه درستی برای کشت وجود نداشته باشد نمی توان غذای سالمی به دست آورد، از این رو باید روی این موضوع نظارت دقیق وجود داشته باشد که در بخش کشاورزی ناظرانی وجود دارد که باید درباره شیوه عمل آن ها پایش لازم صورت بگیرد که در حوزه غذا قطعا این نظارت و شیوه های کنترل باید گسترده تر و دقیق باشد تا برای مصرف کنندگان مشکل ایجاد نشود.

گفتنی است؛ 24 مهر ماه، برابر با شانزدهم اکتبر، سالروز جهانی غذاست. این روز به افتخار تاسیس سازمان فائو در سال ۱۹۴۵ نامگذاری شده و در سراسر جهان گرامی داشته می‌شود. در این روز، سازمان های بین المللی، به منظور برقراری روابط در زمینه کشاورزی و زمینه سازی برای جلوگیری از فقر و گرسنگی و نابودی محیط زیست، تلاش می کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet