هدر موبایل
1396/07/24 12:53:42
سرویس حوزه ریاست
دکترلاریجانی در دیدار با رئیس پارلمان سوریه:

بحران سوریه رو به پایان است/امروز باید به تثبیت صلح در سوریه اندیشید

رئیس مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه بحران سوریه رو به پایان است،گفت:سوریه ایستادگی کرد و هزینه های بسیاری داد؛ولی سرمایه خوبی هم به دست آورده است.اکنون که یک بحران ۵ ساله را پشت سرگذاشته آینده سوریه امیدوارکننده است.
بحران سوریه رو به پایان است/امروز باید به تثبیت صلح در سوریه اندیشید رئیس مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه بحران سوریه رو به پایان است،گفت:سوریه ایستادگی کرد و هزینه های بسیاری داد؛ولی سرمایه خوبی هم به دست آورده است.اکنون که یک بحران 5 ساله را پشت سرگذاشته آینده سوریه امیدوارکننده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201710102920919969.jpg بحران,سوریه,رو,به,پایان,است/امروز,باید,به,تثبیت,صلح,در,سوریه,اندیشید Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛دکترعلی لاریجانی،رئیس مجلس شورای اسلامی امروز نیز در حاشیه اجلاس اتحادیه بین المجالس با رئیس پارلمان سوریه دیدار کرد و گفت: سوریه روزهای بهتری را در پیش دارد،شرایط بحرانی با ایستادگی هادر حال طی شدن است.

دکتر لاریجانی:روند بازسازی سوریه پیچیدگی هایی دارد؛ اما رو به جلو است

دکتر لاریجانی به روزهای ابتدایی شروع بحران سوریه اشاره کرد و گفت: در آن روزها کسی باور نمی کرد سوریه بتواند مقاومت کند؛اما ما با شناختی که از سوریه داشتیم بر این راه ایمان داشتیم.

وی ادامه داد: سوریه ایستادگی کرد و هزینه های بسیاری داد؛ولی سرمایه خوبی هم به دست آورده است. اکنون یک بحران 5 ساله را پشت سر گذاشته اید و آینده سوریه امیدوار کننده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: امروز باید به تثبیت صلح در سوریه اندیشید و به فکر عادی سازی روابط دیپلماتیک با دنیا باشید.

دکتر لاریجانی افزود:روابط سوریه به سمتی حرکت می کند که امروز به یقین می توان گفت که باید به بازسازی سوریه فکر کنیم، این روند پیچیدگی هایی دارد؛اما روند رو به جلو است.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بحران سوریه رو به پایان است،اما بحران منطقه ادامه دارد و باید فکر مبارزه دائم با تروریسم بود.

دکتر لاریجانی به نقش اسرائیل و سعودی ها در بحران آفرینی در منطقه اشاره کرد و آن را محکوم کرد.

صباغ:انقلاب اسلامی راه را به همه نشان داد و سوریه قدم در همین راه برمی دارد

در این دیدار «حموده صباغ» رئیس پارلمان سوریه نیز با قدردانی از حمایت ها و تلاش ایران در سوریه گفت: حمایت های ایران را از مقاومت سوریه هرگز فراموش نخواهیم کرد،امیدواریم این حمایت ها ادامه داشته باشد.

وی گفت:ایران و سوریه برای اهداف مشخص و مقدس در سوریه مبارزه می کنند،جان فشانی های ایرانی ها در خاک سوریه در کنار سوری ها برای هدف مقدس مبارزه با تروریسم است. دشمنان ما و شما در سوریه همان دشمنان آزادی هستند اما آن ها نمی توانند برما غلبه کنند.

رئیس پارلمان سوریه گفت: پایه های ارتباط و نزدیکی دو کشور را رهبر کبیر ایران خمینی عزیز(ره) و حافظ اسد پایه گذاری کردند.

حضور موثر و نقش آفرین ایران و روسیه  را با صدایی رسا اعلام می کنیم

وی از مواضع رئیس مجلس شورای اسلامی در سخنرانی اش در اجلاس اتحادیه بین المجالس تشکر کرد و گفت: اظهارات کسی که اسم او را ترامپ می گذارند،درباره ایران به شدت محکوم می کنم و این ادبیات از آمریکا که استکبار است بعید نبوده و نیست.

وی تاکید کرد: آمریکا رفتار دوگانه ندارد بلکه فقط و فقط منافع اسرائیل را دنبال می کند و می خواهد آن را به عنوان خاری در منطقه نگه دارد؛اما انقلاب اسلامی راه را به همه نشان داد و سوریه قدم در همین راه برمی دارد.

رئیس پارلمان سوریه ادامه داد: سوریه امروز وضعیت بهتری نسبت به سال های گذشته دارد و این به خاطر ایستادگی ایران در کنار سوریه است.

وی گفت: ایران برادر ما است و روسیه دوست ما؛قدردان حمایت ها و حضور موثر و نقش آفرین شما در سوریه هستیم و این چیز پنهانی نیست بلکه آن را با صدایی رسا اعلام می کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet