هدر موبایل
1396/07/25 13:58:35
سرویس فرهنگی
مازنی:

امور هنری به خود هنرمندان واگذار شود/ نشست وزیر فرهنگ با فعالان هنرهای تجسمی در آینده‎ای نزدیک

رئیس کمیته فرهنگ و رسانه کمیسیون فرهنگی مجلس با تأکید بر اینکه امور هنری باید به خود هنرمندان واگذار شود از برگزاری نشست فعالان حوزه هنرهای تجسمی با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آینده‌ای نزدیک خبر داد.
امور هنری به خود هنرمندان واگذار شود/ نشست وزیر فرهنگ با فعالان هنرهای تجسمی در آینده‎ای نزدیک رئیس کمیته فرهنگ و رسانه کمیسیون فرهنگی مجلس با تأکید بر اینکه امور هنری باید به خود هنرمندان واگذار شود از برگزاری نشست فعالان حوزه هنرهای تجسمی با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آینده‌ای نزدیک خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201605100332225756.jpg امور,هنری,به,خود,هنرمندان,واگذار,شود/,نشست,وزیر,فرهنگ,با,فعالان,هنرهای,تجسمی,در,آینده‎ای,نزدیک Icana

احمد مازنی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به بازدید خود از نمایشگاه هفتمین دوسالانه مجسمه‌سازی در موزه هنرهای معاصر تهران، گفت: این بازدید در راستای افزایش روابط با هنرمندان و فعالان فرهنگی انجام و تلاش شد که از نزدیک با مشکلات و مسائل هنرمندان آشنا شویم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: امور هنری و فرهنگی باید به دست خود اهالی فرهنگ و هنر سپرده شود و نباید در این راستا دخالت‌های بیرونی صورت گیرد.

وی با تأکید بر اینکه مجلس و دولت باید کمک‌کننده و حامی هنرمندان باشند به نشست خود با فعالان انجمن‌های صنفی هنرهای تجسمی اشاره و اظهار کرد: این قشر از هنرمندان مسائل و خواسته‌هایی دارند که مقرر شد ارتباط ما با آن‌ها تداوم داشته باشد تا به این مسائل و مشکلات رسیدگی شود.

مازنی با یادآوری اینکه نگاه هنرمندان برای ما مسئولان باید مهم و قابل اعتنا باشد، گفت: موضوع این نمایشگاه نمایش "وضعیت"  بود که برخی هنرمندان در آثار خود با دریافتی که از محیط پیرامونی خود داشتند، وضعیت کشور و دنیا را قرمز و برخی خاکستری نشان داده بودند که ارزیابی کلی بنده از این نمایشگاه غلبه وضعیت خاکستری در حوزه‌های مختلف اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی بود.

عضو فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه گاهی تأثیرگذاری برخی آثار هنری بسیار بیشتر از ساعت‌ها سخنرانی و کلاس درس است، گفت: مسئولان تصمیم‌گیرنده در دولت و مجلس باید حرف‌هایی که منعکس کننده وضعیت جامعه است را شنوا باشند تا به هرچه سفیدتر شدن وضعیت در کشورمان خودمان حداقل کمک کنیم.

رئیس کمیته فرهنگ و رسانه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی درباره دغدغه‌های مد نظر هنرمندان صنف موزه هنرهای معاصر تهران، گفت: حفظ کرامت هنرمند مهم‌ترین مسئله‌ای است که باید در ابعاد مختلف به آن توجه شود و در همین راستا از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی نامه‌ای درخواست کردیم که نشست بعدی فعلان انجمن‌های صنفی هنرهای تجسمی با حضور وی برگزار شود که این نشست در آینده‌ای نزدیک برگزار خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet