خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/07/24 18:26:41
سرویس حوزه ریاست
دکترلاریجانی در دیدار با رییس پارلمان کویت:

کویت در جهت ایجاد آرامش و صلح در منطقه تلاش می کند/تاکید بر ارتقاو گسترش روابط دوکشور

رییس مجلس شورای اسلامی گفت:کویت در جهت ایجاد آرامش، صلح و ثبات در منطقه تلاش می کند.
کویت در جهت ایجاد آرامش و صلح در منطقه تلاش می کند/تاکید بر ارتقاو گسترش روابط دوکشور رییس مجلس شورای اسلامی گفت:کویت در جهت ایجاد آرامش، صلح و ثبات در منطقه تلاش می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201710109239997235.jpg کویت,در,جهت,ایجاد,آرامش,و,صلح,در,منطقه,تلاش,می,کند/تاکید,بر,ارتقاو,گسترش,روابط,دوکشور Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛دکترعلی لاریجانی،رئیس مجلس شورای اسلامی امروز در حاشیه اجلاس اتحادیه بین المجالس با رئیس پارلمان کویت دیدار کرد و گفت: روابط بین دو کشور خوب است اما باید گسترش یابد.

وی افزود: کویت در جهت ایجاد آرامش و صلح و ثبات در منطقه تلاش دارد و امیدواریم این تلاش ها به نتیجه برسد.

دکتر لاریجانی به مذاکرات هسته ای و توافق آن اشاره کرد و گفت: توافق هسته ای ایران به شکل قطعنامه شورای امنیت درآمده است و ما به مفاد آن پایبند بوده و هستیم و این امر را آژانس که ناظر توافق است بارها تاکید کرده است.

وی افزود: آمریکا که خود ناقض این توافق بوده اکنون مدعی شده ایران پایبند نبوده است ؛در حالی که پایبندی را آژانس باید اعلام نظر کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد:این روند مسائل را پیچیده تر می کند؛ قرار نیست ایران هزینه یک توافق را بدهد؛اما منافعی نداشته باشد این مسئله ای نیست که ایران بتواند به آن پاسخ ندهد.

دکتر لاریجانی بر ارتقای روابط دو کشور تاکید کرد.

در ادامه این دیدار رئیس مجلس کویت نیز گفت:برای حل مسائل نیاز به خویشتنداری بیشتری داریم.

وی افزود: کویت برای ایجاد آرامش و صلح در منطقه تلاش دارد، واقعیت آن است که جامعه مسلمانان با چالش هایی روبه رو است در حالی که حل اختلافات با رفتارهای مسالمت آمیز و گفت وگو انجام پذیر است.

اشتراکات کشورهای اسلامی بیشتر از اختلافات آن ها است/از عراق یکپارچه، متحد و با ثبات حمایت می کنیم

مرزوق الغانم رئیس مجلس امت کویت ادامه داد:اشتراکات کشورهای اسلامی بیشتر از اختلافات آن ها است و باید روی اشتراکات دست گذاشت.

وی افزود: روابط دو کشور مستحکم بوده و خواهد بود.

رئیس مجلس کویت تاکید کرد: کویت به دنبال همگرایی در منطقه است و از این بابت نگران عراق هستیم و از عراق یکپارچه، متحد و با ثبات حمایت می کنیم.

وی با تاکید بر اینکه منطقه در شرایط خوبی به سر نمی برد،یادآور شد: باید سعی کرد اوضاع فعلی را حفظ کرد تا شرایط به سوی بدترشدن پیش نرود؛هرگونه جدایی طلبی و تجزیه مشکل آفرین است.

رئیس مجلس کویت گفت:بازسازی عراق را دنبال می کنیم و از تمامیت ارضی آن حمایت خواهیم کرد؛از نیروهای داخلی عراق می خواهیم با هم باشند و بر آتش اختلافات ندمند.

وی ادامه داد:ایجاد صلح و آرامش نیاز به همکاری همه دارد،برخی برای نفع همگان باید مقداری کوتاه بیایند تا آرامش در منطقه برقرار شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet