هدر موبایل
1396/07/24 18:14:44
سرویس حوزه ریاست
دکتر لاریجانی در دیدار با رئیس پارلمان عمان:

آمریکا امروز پارا فراتر گذاشته و مدعی شده ایران به توافق پایبند نبوده است

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: علیرغم اینکه برخی کشورها به آتش اختلافات دامن می زنند؛اما نقش و تلاش عمان همواره در جهت ایجاد آرامش و صلح بوده است.
آمریکا امروز پارا فراتر گذاشته و مدعی شده ایران به توافق پایبند نبوده است رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: علیرغم اینکه برخی کشورها به آتش اختلافات دامن می زنند؛اما نقش و تلاش عمان همواره در جهت ایجاد آرامش و صلح بوده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201710105923329282.jpg آمریکا,امروز,پارا,فراتر,گذاشته,و,مدعی,شده,ایران,به,توافق,پایبند,نبوده,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛دکترعلی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی درادامه دیدارهایش در حاشیه اجلاس اتحادیه بین‌المجالس در سن‌پترزبورگ انجام شده امروز با رئیس پارلمان عمان دیدار و گفت وگو کرد.

دکترلاریجانی به سطح روابط دوکشور اشاره کرد و گفت: علیرغم اینکه برخی کشورها به آتش اختلافات دامن می زنند؛اما نقش و تلاش عمان همواره در جهت ایجاد آرامش و صلح بوده است.

وی اظهار داشت: ایران بعد از 30 ماه مذاکره سخت به توافق بین المللی دست پیدا کرد،این توافق به تأیید شورای امنیت نیز رسید، ایران همواره بدان پایبند بوده و این مهم را آژانس بین المللی آژانس اتمی بارها تأکید کرده است.

لاریجانی افزود:از سوی دیگر آمریکا امروز پا را فراتر گذاشته و مدعی شده ایران به توافق پایبند نبوده ؛در حالی که ناظر توافق آژانس تعیین شده است.

وی افزود: بحران سوریه و تروریسم منطقه‌ای است و ایران از ابتدا به دنبال آرامش و صلح در منطقه بوده است و معتقد بودیم بحران سوریه راه‌حل سیاسی دارد،اما متأسفانه بحران آفرینی کردند. ایران همچنان به ایجاد صلح و ثبات در منطقه تأکید دارد.

لاریجانی برگسترش روابط دوکشور تأکید کرد و اظهار داشت: باید در راستای روابط اقتصادی و گسترش آن گام‌های موثری برداشته شود زیرا روابط اقتصادی،گسترش روابط سیاسی را هم به دنبال دارد.

ایران کشوری مهم و تأثیرگذار در منطقه است/عمان خواستار سرمایه‌گذاری در بندر چابهار ایران

خالدبن هلال بن ناصرالمعولی رئیس پارلمان عمان نیزگفت:ایران کشوری مهم و تأثیرگذار و وزنه‌ای در منطقه است،فرصت‌های سرمایه‌گذاری در ایران بسیار است از آن طرف عمان کشوری با موقعیت استراتژیک است و به مسائل بین‌الملل اشراف کامل دارد.اینها زمینه‌های تحکیم روابط را فراهم کرده است.

وی گفت: عمان خواستار حضور و سرمایه‌گذاری در بندر چابهار ایران است که امیدواریم موثر شود.

رئیس پارلمان عمان ادامه داد: کمیسیون اقتصادی مشترک دو کشور ایجاد شده است و فرصت‌های روابط اقتصادی را عملا دنبال می‌کند. باید به این کمیسیون کمک کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet