هدر موبایل
1396/07/24 20:28:18
سرویس حوزه ریاست
دکترلاریجانی تاکیدکرد:

سرویس های اطلاعاتی پشت صحنه کشمکش های اقوام و ادیان/ اظهار نارضایتی شرکت کنندگان اجلاس سن پترزبورگ از حرف های نسنجیده ترامپ

رئیس مجلس شورای اسلامی اجلاس اتحادیه بین المجالس در سن پترزبورگ را فرصتی برای بیان موضع ایران در خصوص حرف های نسنجیده رئیس جمهور آمریکا علیه کشورمان عنوان کرد.
سرویس های اطلاعاتی پشت صحنه کشمکش های اقوام و ادیان/ اظهار نارضایتی شرکت کنندگان اجلاس سن پترزبورگ از حرف های نسنجیده ترامپ رئیس مجلس شورای اسلامی اجلاس اتحادیه بین المجالس در سن پترزبورگ را فرصتی برای بیان موضع ایران در خصوص حرف های نسنجیده رئیس جمهور آمریکا علیه کشورمان عنوان کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201710102056765486.jpg سرویس,های,اطلاعاتی,پشت,صحنه,کشمکش,های,اقوام,و,ادیان/,اظهار,نارضایتی,شرکت,کنندگان,اجلاس,سن,پترزبورگ,از,حرف,های,نسنجیده,ترامپ Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دکترعلی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان سفر سه روزه خود به روسیه و ارزیابی از این سفر و دیدارهای انجام شده در حاشیه اجلاس اتحادیه بین المجالس در سن پترزبورگ گفت: این سفر سه بخش داشت که بخش اول آن شامل حضور در کنفرانس امنیتی منطقه بود که روسای مجالس این کشورها در آن حضور داشتند و کشورهایی که در این نشست حضور یافتند،تقریبا روی مولفه های اصلی ایجاد امنیت در منطقه با جمهوری اسلامی ایران اشتراک نظر داشتند.

وی خاطرنشان کرد: ما به عنوان مهمان ویژه به این کنفرانس دعوت شده بودیم که آن شرکت کرده و نقطه نظرات خود را با سخنرانی در این  نشست بیان کردیم.

دکتر لاریجانی بخش دوم سفر خود مربوط به شرکت در اجلاس بین المجالس عنوان کرد و گفت:در این اجلاس همه روسای مجالس کشورهای دنیا به جز یکی دو کشور شرکت دارند و مجمعی است که در آن تعاطی فکری برای پارلمان ها بوجود می آید.

 

مصاحبه دکتر علی لاریجانی با شبکه های تلویزیونی روسیه 34067510/16/2017 7:08:51 PMhttp://media.icana.ir/Image/2017/10/201710102248498760_Thum.jpgرئیس مجلس شورای اسلامی دکتر علی لاریجانی مصاحبه دکتر لاریجانی با شبکه های تلویزیونی روسیه
مصاحبه دکتر علی لاریجانی با شبکه های تلویزیونی روسیه

 

مسئله اقوام و ادیان دستاویز کشمکش هایی  است که سرویس های اطلاعاتی پشت آن قرار دارند

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضوع  اجلاس بین المجالس در سن پترزبورگ، موضوع انتخاب شده را مهم و هوشمندانه دانست و گفت: موضوع این نشست این بود که چگونه با تکثر قومی، مذهبی و دینی باید صلح و امنیت را بوجود آورد که این موضوع از موضوعات بسیار پر اهمیت است؛چراکه متاسفانه در سال های اخیر مسئله اقوام و ادیان دستاویز کشمکش هایی شده است که غالبا سرویس های اطلاعاتی پشت آن قرار دارند و گرنه اقوام مختلف سال های سال در کنار یکدیگر زندگی کرده اند و در برخی کشورها عشایری وجود دارد که در آن ها شیعه و سنی با هم زندگی کرده اند؛اما ایجاد این کشمکش ها توسط یک عامل بیرونی صورت می گیرد و این دردی است که امروز وجود دارد.

وی افزود:در این کنفرانس، نظرات مختلفی مطرح شد و معمولا درخصوص اینکه باید قرابت هایی بین ادیان و اقوام ایجاد کرد و آن ها واقعیت و ظرفیت هایی هستند که باید از آن ها استفاده کرد،نظراتی را شاهد بودیم.

اجلاس اتحادیه بین المجالس فرصتی برای بیان موضع ایران در خصوص حرف های نسنجیده رئیس جمهور ایالات متحده 

دکترلاریجانی تاکید کرد:این اجلاس همچنین فرصتی بود که بعد از حرف های نسنجیده آقای ترامپ، موضع ایران برای  جمعیت 2 هزار نفری حاضر در این اجلاس بیان بشود که و برای آن ها تبیین شود که اشکالات این حرف هایی که او می زند کجاست،البته  در این کنفرانس از حرف های ترامپ خیلی استقبال نشد،بلکه غالبا شرکت کنندگان از حرف های رئیس جمهور آمریکا علیه ایران ناراضی بودند.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین درخصوص بخش سوم این سفر گفت:بخش سوم سفر مربوط به گفت و گوهایی بود که با مقامات روسی،سایر مقاماتی که به این اجلاس آمده بودند از جمله روسای مجالس و مقامات سازمان ملل انجام شد و این ملاقات ها در حاشیه اجلاس و در فرصتی که وجود داشت، صورت گرفت.

دکتر لاریجانی در ادامه تصریح کرد: همچنین در این سفر با مسئولان روس گفت وگوهای خوبی درباره توسعه روابط اقتصادی و بعضی از زمینه هایی که باید مقامات سیاسی  برای فعال شدن آن ها کمک کنند،انجام شد و از آنجایی که خوشبختانه آقای پوتین سفری به ایران دارد،این گفت و گوها می تواند مقدمه ای باشد که بعضی از مسائل در آن سفر، حل و فصل شود.

 

مصاحبه دکتر علی لاریجانی با شبکه های تلویزیونی روسیه 34067510/16/2017 7:08:50 PMhttp://media.icana.ir/Image/2017/10/201710102056765486_Thum.jpgرئیس مجلس شورای اسلامی دکتر علی لاریجانی مصاحبه دکتر لاریجانی با شبکه های تلویزیونی روسیه
مصاحبه دکتر علی لاریجانی با شبکه های تلویزیونی روسیه

 

ایران و روسیه نقش بسزایی در ایجاد امنیت و مبارزه با تروریسم دارند/گام هایی که در سوریه برداشتیم به نتیجه رسیده است

وی افزود:در این اجلاس بعضی از نقطه نظرات برای امنیت منطقه مطرح شد به ویژه اینکه ایران و روسیه نقش بسزایی در ایجاد امنیت و مبارزه با تروریسم دارند و در مجموع،گام هایی که در سوریه برداشتیم به نتیجه رسیده است و این احتیاج به اقدامات تکمیلی دارد که در این خصوص با آقای پوتین و سایر مقامات روسیه گفت و گو شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد:روسای دیگر مجالس غالبا درباره مسئله اتمی ایران و نوع مناقشات تصنعی که ترامپ به راه انداخته،توضیحات جمهوری اسلامی ایران را شنیدند و در رابطه با همکاری های اقتصادی و پارلمانی میان ایران و این کشورها گفت و گوهایی صورت گرفت.

گفتنی است؛ دکتر علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان اجلاس IPU در سن پترزبورگ با برخی از شبکه های تلویزیونی روسیه گفت و گو کرد./

پایان پیام

برای دیدن گزارش تصویری این برنامه اینجا کلیک کنید

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet