هدر موبایل
1396/07/25 01:01:37
سرویس حوزه ریاست
دکتر لاریجانی در دیدار با رئیس پارلمان پاکستان:

ایران با پاکستان مودت و دوستی دیرینه‌ دارند/ لزوم همکاری مشترک برای مبارزه با تروریست

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ایران با پاکستان مودت و دوستی دیرینه‌ دارند.
ایران با پاکستان مودت و دوستی دیرینه‌ دارند/ لزوم همکاری مشترک برای مبارزه با تروریست رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ایران با پاکستان مودت و دوستی دیرینه‌ دارند. https://cdn.icana.ir/d/019/201710104935224204.jpg ایران,با,پاکستان,مودت,و,دوستی,دیرینه‌,دارند/,لزوم,همکاری,مشترک,برای,مبارزه,با,تروریست Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، دکترعلی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی امروز در حاشیه اجلاس اتحادیه بین المجالس با رئیس پارلمان پاکستان در دیدار با رئیس پارلمان پاکستان بر افزایش مناسبات دو کشور همسایه تأکید کرد و گفت: ایران و پاکستان مودت و دوستی دیرینه‌ای با هم دارند و این مودت باید سبب توسعه روابط به خصوص اقتصادی بین دو کشور شود.

دکتر لاریجانی افزود: با افزایش روابط سیاسی بین دو کشور که تأثیر بسیاری در منطقه داریم باید در زمینه با تروریسم بیشتر فعال شویم.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهارات ترامپ را خارج از توافق دانست و گفت: نباید انتظار داشت ایران تعهدات خود را انجام دهد اما آنها نه؛ این امکان‌پذیر نیست.

وی ادامه داد: اسرائیل و عربستان ترامپ را در این خصوص تحریک می‌کنند؛ از اسرائیل به غیر از این توقعی نیست اما عربستان چرا در کنار اسرائیل قرار می‌گیرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: راهی که امام خمینی (ره) مبنا قرار دادند همبستگی مسلمانان و کشورهای اسلامی بود وایران این راه را پیموده و خواهد پیمود.

وی در ادامه به مناسبات اقتصادی دو کشور اشاره کرد و گفت: مشکلات بانکی دو کشور هنوز پابرجاست انتظار داریم پاکستان در رفع موانع به وجود آمده بکوشد و آن را عملیاتی کند.

دکتر لاریجانی سقف پیش‌بینی شده برای مبادلات اقتصادی را 5 میلیارد دلار دانست و گفت: برای این منظور باید مناسبات بانکی بین دو کشور تسهیل شود.اتاق بازرگانی و بخش خصوصی ایران آمادگی لازم برای ارتباط با تجارت پاکستان را دارند.

وی به خطوط لوله گاز ایران و پاکستان اشاره کرد و خواستار تسریع احداث خط دوم گاز در پاکستان شد و گفت: کار این پروژه در ایران به انجام رسیده و منتظر اتمام کار در پاکستان هستیم؛ این پروژه برای دو کشور بسیار مهم است.

وی تصریح کرد: آمریکا همیشه در سیاست خود یک شیطان بوده اما بعد از ترامپ تبدیل به یک شیطان غیرقابل کنترل شده است.

رئیس پارلمان پاکستان با بیان اینکه در جریان مذاکرات و توافق هسته‌ای ایران هستیم، گفت: پاکستان همواره از مواضع ایران حمایت کرده است و امروز که ایران به تعهداتش در برجام پایبند بوده است اما مواضع ترامپ منطقی نیست.

وی بر افزایش مناسبات اقتصادی میان دو کشور تأکید کرد و گفت: برای رفع موانع بانکی دستورات لازم به بانک مرکزی داده شده است و امیدواریم هر چه سریعتر مشکل حل شود.

رئیس پارلمان پاکستان با بیان اینکه مناسبات بسیار نزدیکی بین ایران و پاکستان وجود دارد، گفت: پاکستان پیش از آنکه ترامپ سیاست‌های خودش را اعلام کند مذاکرات خود با ایران را شروع کرد.

وی گفت: ترامپ سعی کرده شکست خود را متوجه پاکستان کند این در حالی است که پاکستان در خط اول مبارزه با تروریسم قرار دارد. این یک دروغ بزرگ است که آمریکا منابعی برای مبارزه با تروریسم به پاکستان پرداخت کرده است.

وی سیاست ایران را اصولی دانست و ادامه داد: پاکستان به صراحت اعلام کرده مخالف سیاست‌های ترامپ است.

وی رسیدن به چشم‌انداز رقم 5 میلیون دلار تبادل تجاری را نیازمند تلاش مضاعف دو کشور دانست و ادامه داد: تجار پاکستانی مشتاق و منتظر هستند تا در سفری به تهران زمینه‌های افزایش روابط را بررسی و اجرایی کنند.

رئیس مجلس پاکستان تصریح کرد: پاکستان به خرید گاز ایران مصمم است اما تحریم‌ها مشکلاتی ایجاد کرده بود که با برطرف شدن آنها به سرعت در حال تکمیل شدن است و طی یک سال آینده تکمیل خواهد شد.

وی به همکاری‌های دو کشور در امر مبارزه با تروریسم تأکید کرد و گفت: باید تا ریشه‌کنی تروریسم در منطقه دو کشور همکاری نزدیکی در این امر داشته باشند. در این راستا نشستی چهارجانبه را پیشنهاد می‌دهیم که ایران، پاکستان،چین و روسیه با هم اقدامات مشترک داشته باشند برای این نشست از ترکیه دعوت کرده‌ایم./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet