هدر موبایل
1396/07/25 15:33:00
سرویس اقتصادی
فولادگر:

اصل اول همکاری خودرویی با هندی‌ها باید کیفیت محصولات باشد/تولیدات هندی باید استانداردهای 55گانه را رعایت کنند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس،گفت: در قانون استاندارد کیفی خودرو تاکید شده که هم خودروهای داخلی باید استانداردهای ۵۵گانه را رعایت کنند و هم اینکه خودروهای وارداتی باید این مسیر استاندارد را طی کنند.
اصل اول همکاری خودرویی با هندی‌ها باید کیفیت محصولات باشد/تولیدات هندی باید استانداردهای 55گانه را رعایت کنند عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس،گفت: در قانون استاندارد کیفی خودرو تاکید شده که هم خودروهای داخلی باید استانداردهای 55گانه را رعایت کنند و هم اینکه خودروهای وارداتی باید این مسیر استاندارد را طی کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/42735.jpg اصل,اول,همکاری,خودرویی,با,هندی‌ها,باید,کیفیت,محصولات,باشد/تولیدات,هندی,باید,استانداردهای,55گانه,را,رعایت,کنند Icana

حمیدرضا فولادگر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص ورود هندی‌ها به بازار خودرو ایران و نظارت بر کیفیت این محصولات، اظهار داشت: اصل اول باید کیفیت باشد، در قانون استاندارد کیفی خودرو تاکید شده که هم خودروهای داخلی باید استانداردهای 55گانه را رعایت کنند و هم خودروهای وارداتی باید این مسیر استاندارد را طی کنند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه منطق، حکم می‌کند که اگر بنا شده تا مشارکت و سرمایه‌گذاری خارجی داشته باشیم، قطعا باید با بخش‌های کار کنیم که در زمینه کیفیت درجه یک باشند، سپس در زمینه قیمت بررسی‌های لازم انجام شود، گفت: کیفیت و خدمات پس از فروش نیز در زنجیره کیفیت قرار می‌گیرد که باید مورد تایید باشد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بحث‌های استانداردسازی، کیفیت و خدمات پس از فروش باید از شروط قرارداد باشد، سپس وارد مباحث دیگر مانند مبلغ و کیفیت قرارداد شویم.

وی در ادامه گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص اینکه همکاری با برندهای کم‌تر شناخته شده تا چه میزان بازار تولید خودرو کشور را از انحصار خارج کند، اظهار داشت: قطعا برای کیفیت بالاتر باید به دنبال برندهای مطرح رفت حتی اگر این برند در کشور هند باشد، کشور سازنده مسئله ثانویه است مسئله اول برند و کیفیت آن است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه نظام استاندارد و مدیریت کیفیت باید در خصوص کیفیت این محصولات اظهار نظر کنند، خاطرنشان کرد: بخش خصوصی در این گونه قراردادها همه جوانب را در نظر و سود و زیان قرارداد را برعهده می‌گیرد، اما کیفیت محصولات باید به‌عنوان یک بحث حاکمیتی در نظر گرفته شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet