شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1396/07/25 13:30:52
سرویس سیاسی
فرشادان در نشست نمایندگان جوان اجلاس اتحادیه بین المجالس:

وحدت ادیان عاملی بازدارنده در برابر خشونت و تبعیض قومی- مذهبی/دین از افراطی‌گری جلوگیری می‌کند

نماینده مردم سنندج در مجلس با اشاره به اینکه باورهای دینی درباره وحدت ادیان و برابری انسان ها عاملی بازدارنده علیه خشونت و تبعیض بر پایه مذهب و قومیت است، گفت: دین می تواند ابزاری برای ترویج صلح و جلوگیری از افراطی گری بر پایه اعتقادات دینی یا تعصبات قومی باشد.
وحدت ادیان عاملی بازدارنده در برابر خشونت و تبعیض قومی- مذهبی/دین از افراطی‌گری جلوگیری می‌کند نماینده مردم سنندج در مجلس با اشاره به اینکه باورهای دینی درباره وحدت ادیان و برابری انسان ها عاملی بازدارنده علیه خشونت و تبعیض بر پایه مذهب و قومیت است، گفت: دین می تواند ابزاری برای ترویج صلح و جلوگیری از افراطی گری بر پایه اعتقادات دینی یا تعصبات قومی باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201710108147314869.jpg وحدت,ادیان,عاملی,بازدارنده,در,برابر,خشونت,و,تبعیض,قومی-,مذهبی/دین,از,افراطی‌گری,جلوگیری,می‌کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سیدمهدی فرشادان در نشست جوانان اتحادیه بین المجالس در سن پترزبورگ روسیه در مورد اهمیت گفتمان قومی- مذهبی صحبت و برموثر بودن نقش دین در زندگی جوانان تاکید کرد.

نماینده مردم سنندج در مجلس شورای اسلامی در واکنش به اظهارنظر نمایندگان برخی کشورهای اروپایی از جمله فنلاند که از گرایش جوانان خود به افراطی گری ابراز نگرانی کردند، گفت: سیره پیامبرگرامی اسلام (ص) الگویی در کاهش خشونت های افراطی تلقی می شود؛ البته بر اساس آیاتی از قرآن کریم از دین مبین اسلام به عنوان دینی عدالت محور و راهگشا در بحث برطرف کردن تفاوت های فرهنگی و مذهبی یاد شده است.

وی ضمن تاکید بر اینکه باورهای دینی درباره وحدت ادیان و برابری انسان ها عاملی بازدارنده علیه خشونت و تبعیض بر پایه مذهب و قومیت است، اظهار کرد: طبق فرمایش پیامبر خاتم (ص) تمام مردم از زمان حضرت آدم تا عصر کنونی، مانند دندانه های شانه برابر هستند و ترس از خداوند تنها مولفه ای است که مایه برتری واقعی انسانها است.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: حدیث مذکور تنها نمونه کوچکی از موارد متعدد دستورات دینی است که نشان می دهد دین از این ظرفیت برخوردار است که به عنوان ابزاری برای ترویج صلح و جلوگیری از افراطی گری بر پایه اعتقادات دینی یا تعصبات قومی استفاده شود و مطمئن هستم منابع ادیان دیگر نیز نمونه هایی از این قبیل موضوعات، فراوان دارند.

نماینده مردم سنندج در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بنابراین با تاکید بر وحدت ادیان و اعتقاد به برابری انسان ها می توان از افراطی گری و خشونت های نژادی و مبتنی بر تبعیض های دیگر، پیشگیری کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet