خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/07/25 17:18:33
سرویس بین الملل
کواکبیان در مجمع عمومی بین المجالس جهانی:

واکنش مناسب مقابل دولت میانمار ندای عاطفه انسانی و پیام وجدان بشری است

رئیس شورای بین‌المجالس مجلس شورای اسلامی، طی سخنانی در مجمع عمومی اتحادیه بین المجالس ، خواستار واکنش مناسب جامعه بین‌المللی در قبال مظلومان روهینگیا و یمن شد.
واکنش مناسب مقابل دولت میانمار ندای عاطفه انسانی و پیام وجدان بشری است رئیس شورای بین‌المجالس مجلس شورای اسلامی، طی سخنانی در مجمع عمومی اتحادیه بین المجالس ، خواستار واکنش مناسب جامعه بین‌المللی در قبال مظلومان روهینگیا و یمن شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201710105814223070.jpg واکنش,مناسب,مقابل,دولت,میانمار,ندای,عاطفه,انسانی,و,پیام,وجدان,بشری,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، مصطفیکواکبیان رئیس شورای بین‌المجالس مجلس شورای اسلامی، طی سخنانی در مجمع عمومی اتحادیه بین المجالس ، خواستار واکنش مناسب جامعه بین‌المللی در قبال مظلومان روهینگیا و یمن شد، که متن سخنراین آن به شرح زیر است:
بسم‌الله الرحمن الرحیم
جناب آقای رئیس،

باعث افتخار بنده است تا از طرف هیأت جمهوری اسلامی ایران از همه هیأت هایی که از پیشنهاد مشترک 8 هیأت از جمله ایران در خصوص وضعیت روهینگیا به عنوان ماده اضطراری این اجلاس حمایت کردند، تقدیر نمایم. همچنین از هیأت بنگلادش که دیروز این پیشنهاد را معرفی کرد، تشکر می‌نمایم. 
با تصویب این پیشنهاد به عنوان ماده اضطراری، ما همگی یک پیام قوی برای مردم مظلوم و بی‌گناه روهینگیا فرستادیم که ما در حمایت از آنان جدی هستیم. همچنین این پیام را به مقامات میانمار ارسال کردیم که آنها باید رویکرد خصمانه و غیرانسانی خود در قبال مردم بی‌گناه روهینگیا را تغییر دهند.
امیدوارم از طریق تلاش‌ها و گام‌های عملی توسط جامعه بین‌المللی از جمله اتحادیه بین‌المجالس، مردم روهینگیا بتوانند به حقوق اساسی خود از جمله حق سرزمین، شهروندی، امنیت، مشارکت سیاسی، اجتماعی و آزادی فرهنگی و مذهبی برسند و از آنها بهره‌مند شوند.
ما همچنین امیدواریم که جامعه جهانی از طریق اتخاذ تصمیمات قاطع و گام‌های عملی و جدی، رنج مردم مظلوم در نقاط مختلف جهان به ویژه در یمن که مردم آن تحت حملات و بمباران هستند را تسکین داده و رفع نماید.
به هر حال همه انسان‌ها و عاطفه انسانی اقتضاء دارد که در قبال این جنایات ساکت ننشینیم و واکنش مناسب نشان دهیم.
از همه حضار و هیأت رئیسه متشکرم.
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet