ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1386/07/29 10:45:00
سرویس سیاسی
در دیدار رئیس گروه دوستی پارلمانی رومانی - ایران عنوان شد

حداد عادل: اروپاییان ایران را از طریق ایران بشناسند

رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اروپاییان ایران را از طریق ایران بشناسند، تصریح کرد: مشکل اروپا آن است که اطلاعات خود از کشور ما را از دشمنان ملت ایران گرفته و برمبنای آن تصمیمات غلط می‌گیرد.

به گزارش خانه ملت، میرچا ایفریم رئیس گروه دوستی پارلمانی رومانی - ایران که در راس یک هیات پارلمانی از این کشور در تهران بسر می برد، شنبه شب  با دکتر غلامعلی حدادعادل رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

حدادعادل در ابتدای این دیدار روابط دو کشور را دیرینه و تاریخی خواند و اظهار داشت: در دهه‌های اخیر تحولات عمیقی در ایران و رومانی رخ داده که افق روشن و امیدوار کننده‌ای را در روابط دو کشور نوید می‌دهد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تبلیغات گسترده منفی رسانه‌های بیگانه در مورد کشورمان گفت: علت همه این دشمنی‌ها آن است که ملت ایران دست بیگانگان را از کشور کوتاه کرده و می‌خواهند خود حاکم بر امور کشورشان باشند.

وی در ادامه با بیان این که بهتر است اروپا ایران را از طریق ایران بشناسد، خاطرنشان کرد: مشکل اروپا آن است که اطلاعات خود از کشور ما را از دشمنان ملت ایران گرفته و برمبنای آن تصمیمات غلط می‌گیرد.

براساس این گزارش میرچا ایفریم رئیس گروه دوستی پارلمانی رومانی - ایران نیز در این دیدار با اشاره به بازدید از چندین موسسه تحقیقاتی کشورمان گفت: جمهوری اسلامی ایران در زمینه‌های مختلف بویژه تحقیقات پزشکی پیشرفت‌های بسیار قابل توجهی داشته است.

وی سپس با نادرست خواندن تبلیغات منفی رسانه‌های بیگانه علیه ملت ایران گفت: ملت ایران یکی از قدرت‌های قوی فرهنگی در جهان می‌باشد.

رئیس گروه دوستی پارلمانی رومانی - ایران در ادامه با بیان اینکه سفر به کشورمان موجب آشنایی با واقعیات جامعه ایران شده است افزود: مردم ایران ملتی صلح طلب و خواهان دوستی با سایر ملت‌های جهان می‌باشند.

وی با اشاره به مذاکرات بسیار خوب هیات پارلمانی رومانیایی در تهران، اراده کشورش را برای توسعه مناسبات همه جانبه با ایران مورد تاکید قرار داد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet