هدر موبایل
1396/07/26 13:22:35
سرویس اجتماعی
بابایی صالح مطرح کرد:

مشکلات اقتصادی اصلی‌ترین دلیل گرفتاری جامعه به خشم‌های ناگهانی/ ضرورت از بین بردن عوامل ایجاد اضطراب و خشم

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: یکی از عواملی که در بروز مشکلات خانوادگی تاثیر گذاراست، مشکلات اقتصادی و معیشتی از جمله بیکاری است.
مشکلات اقتصادی اصلی‌ترین دلیل گرفتاری جامعه به خشم‌های ناگهانی/ ضرورت از بین بردن عوامل ایجاد اضطراب و خشم عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: یکی از عواملی که در بروز مشکلات خانوادگی تاثیر گذاراست، مشکلات اقتصادی و معیشتی از جمله بیکاری است. https://cdn.icana.ir/d/019/201607105323005263.jpg مشکلات,اقتصادی,اصلی‌ترین,دلیل,گرفتاری,جامعه,به,خشم‌های,ناگهانی/,ضرورت,از,بین,بردن,عوامل,ایجاد,اضطراب,و,خشم Icana

روح الله بابایی صالح در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد اظهارات دادستان تهران مبنی براینکه وقوع قتل های خانوادگی اخیر نشان می‌دهد که جامعه ما دچار خشم‌های ناگهانی شده که در این زمینه ضرورت ورود جامعه‌ شناسان، روان‌شناسان اجتماعی و کارشناسان دینی احساس می شود گفت: اگر این اتفاق افتاده و مشهود بوده نیاز است که مشاوران، کارشناسان فرهنگی که به عنوان فعال در امور خانواده هستند وارد شوند.

لزوم شناسایی خانواده های دارای مشکلات حاد از سوی مشاوران خانواده ها

نماینده مردم بوئین زهرا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متاسفانه در جامعه و در بعضی از خانواده ها اضطراب، استرس و خشم وجود دارد که در میان برخی خانواده ها این مشکلات بسیار حاد است، خاطرنشان کرد: کارشناسان و آن هایی که کار مشاوره و روان شناسی انجام می دهند، باید وارد شوند و این خانواده ها را شناسایی کرده تا بتوانیم از این اتفاقاتی که در این خانواده ها صورت می گیرد، جلوگیری کرد.

ضرورت آموزش و فرهنگ سازی برای کنترل خشم در جامعه

وی افزود: در این راستا، هر یک از دستگاه های متولی نیز باید کار آموزش و فرهنگ سازی را در بین خانواده ها انجام دهند تا زمانی که برای آن ها مشکلات حادی بوجود می آید،خودشان بتوانند با آموزش هایی که دیده اند به کنترل خشم بپردازند تا شاهد بروز چنین اتفاقاتی در سطح خانواده ها نباشیم.

ضرورت از بین بردن عوامل ایجاد کننده اضطراب و خشم در جامعه

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به اینکه ابتدا باید کاری کنیم که عوامل ایجاد کننده اضطراب و خشم در جامعه از بین برود، تصریح کرد: شناساسی عواملی که باعث می شود در خانواده ها چنین اتفاقاتی رخ دهد و افراد خشمگین شده و خدای نکرده دست به کارهای خطرناک بزنند بسیار حائز اهمیت است.

وی ادامه داد: در مرحله اول شناسایی این عوامل و در مرحله دوم ارجاع این مشکلات به کارشناسان مشاور، روان شناس و جامعه شناسان فعال در این زمینه است تا با اقدامات سریعی که آن ها انجام می دهند شاهد به حداقل رسیدن این اتفاقات باشیم.

مشکلات اقتصادی اصلی ترین زمینه درگیری های خانوادگی است

این نماینده مجلس دهم در ادامه تاکید کرد: یکی دیگر از عواملی که باید به آن توجه داشت،مشکلات اقتصادی از جمله بیکاری است که در بروز مشکلات خانوادگی نیز تاثیر گذار است و در واقع، یکی از مهم ترین و اصلی ترین دلایل ایجاد این درگیری ها مشکلات اقتصادی است که می تواند منجر به حوادث ناگوار شود.

بابایی صالح همچنین با اشاره به وجود استرس و اضطراب در جامعه گفت: گاهی اوقات نیز شاهدیم که یک موضوع پیش پا افتاده همچون جای پارک منجر به یک نزاع شدید می شود و بعضی از مواقع حتی هنگام رانندگی افراد می خواهند از مسیری عبور کنند که همین مسئله باعث درگیری و برخورد می شود.

می توان با گذشت و احترام به حقوق دیگران از بروز درگیری جلوگیری کرد

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس خاطرنشان کرد: همچنین ممکن است، درآپارتمان ها و مجمتع های مسکونی در بعضی از زمان ها اتفاقاتی بیفتد که ساکنین آن با یکدیگر در گیری پیدا کنند و منجر به اتفاقات تلخی شود در حالی که گذشت، احترام به دیگران و رعایت حقوق افراد دیگران باعث می شود که بسیاری از این اتفاقات رخ ندهد.

گفتنی است؛ عباس جعفری دولت آبادی،دادستان تهران یازدهمین نشست شورای معاونان دادستانی با اشاره به وقوع قتل های خانوادگی اخیر گفت: این حوادث نشان می‌دهد که جامعه ما دچار خشم‌های ناگهانی شده و ضرورت ورود جامعه‌شناسان، روان‌شناسان اجتماعی و کارشناسان دینی احساس می‌گردد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet