هدر موبایل
1396/07/29 15:24:01
سرویس استان ها
حسینی شاهرودی مطرح کرد:

اعتبارات دهیاری ها ۳۰۰درصد افزایش یافت/ اشتغال روستایی در اولویت

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه طبق مصوبه مجلس اعتبارات دهیاری های کشور ۳۰۰درصد افزایش یافت،گفت: این امر می تواند در توسعه روستایی نقش آفرینی کند.
اعتبارات دهیاری ها ۳۰۰درصد افزایش یافت/ اشتغال روستایی در اولویت نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه طبق مصوبه مجلس اعتبارات دهیاری های کشور ۳۰۰درصد افزایش یافت،گفت: این امر می تواند در توسعه روستایی نقش آفرینی کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201708102331144714.jpg اعتبارات,دهیاری,ها,۳۰۰درصد,افزایش,یافت/,اشتغال,روستایی,در,اولویت Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ سیدحسن حسینی شاهرودی در ادامه دهگردی در دهستان طرود بخش مرکزی شاهرود به میزبانی روستای مهدی آباد ضمن اشاره به افزایش اعتبارات دهیاری های کشور، بیان کرد: با تلاش نمایندگان مجلس اعتبارات دهیاری ها در سال جاری نسبت به سال گذشته بیش از سه برابر افزایش یافت که این امر در مقوله توسعه روستایی بسیار مهم است.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی، افزود: دیگر بند مصوبه ارتقای اعتبارات مالی دهیاری ها مصوب شده که از این پس اعتبارات این بخش به طور مستقیم به حساب دهیاری واریز می شود که در این روند جدید، وزارت کشور و فرمانداری ها و بخشداری ها حذف می شوند.
عضو خانه ملت گفت: از این پس طبق مصوبه جدید مجلس، دهیاری ها اعتبارات جاری خود را به طور مستقیم دریافت می کنند و این امر به تخصیص اعتبارات بدون دخل و تصرف در آن از سوی دستگاه های بالا دست، منجر می شود که قطعاً سبب خواهد شد تا اعتبارات به طور ویژه به روستاها تخصیص یابد.

دولت مکلف به تخصیص ۶هزار میلیارد تومان برای اشتغال روستایی شد

این نماینده مردم در مجلس، در دیگر بخش سخنان خود، ضمن بیان اینکه مصوبه دیگر دولت در راستای توانمند سازی حوزه اشتغال روستایی، آثار و برکات فراوانی را مشمول روستاها و به خصوص مناطق محروم خواهد کرد، بیان داشت: مجلس اختصاص شش هزار میلیارد تومان به مقوله توسعه اشتغال روستایی است که دولت در آن ملکف شد شش هزار میلیارد تومان دیگر نیز قرار دهد تا در مجموع شاهد تخصیص ۱۲ هزار میلیارد تومان به این مهم باشیم.
وی افزود: باید مردم با مراجعه به دهیاری ها نسبت به برنامه ریزی در راستای تخصیص این اعتبارات از طریق ثبت تعاونی های کارآفرین اقدام کنند تا بتوانیم سهم خوبی از این اعتبارات را نصیب روستاهای بخش محروم شهرستان های شاهرود و میامی کنیم چرا که اگر این اعتبارات تخصیص نیابند، قطعاً به روستای دیگر و به شهرهای دیگر تخصیص خواهند یافت و به نوعی از دست مردم می رود.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی، سومین مصوبه مجلس در راستای توسعه روستایی را افزایش دو برابری قیر رایگان دانست و بیان کرد: این امر نیز فرصت بهسازی معابر روستایی را فراهم می کند که باید برای تخصیص آن برنامه ریزی شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet