خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1396/07/29 13:48:00
سرویس اقتصادی
/روز ملی صادرات،بیم ها و امیدها/

فرشادان:تاخیر در صادرات برخی کالاهای فاسدشدنی ضعف گمرکات است/تاکید بر نقش پیمان های پولی در توسعه صاردات/امکان مبادله ارز از طریق برخی بانکهای بین المللی فراهم نیست

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با مثبت ارزیابی کردن انعقاد پیمان پولی با کشور ترکیه گفت:انعقاد پیمان های پولی با سایر کشورها نیز مدنظر باشد.
فرشادان:تاخیر در صادرات برخی کالاهای فاسدشدنی ضعف گمرکات است/تاکید بر نقش پیمان های پولی در توسعه صاردات/امکان مبادله ارز از طریق برخی بانکهای بین المللی فراهم نیست عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با مثبت ارزیابی کردن انعقاد پیمان پولی با کشور ترکیه گفت:انعقاد پیمان های پولی با سایر کشورها نیز مدنظر باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607101357424114.jpg فرشادان:تاخیر,در,صادرات,برخی,کالاهای,فاسدشدنی,ضعف,گمرکات,است/تاکید,بر,نقش,پیمان,های,پولی,در,توسعه,صاردات/امکان,مبادله,ارز,از,طریق,برخی,بانکهای,بین,المللی,فراهم,نیست Icana

سید مهدی فرشادان در گفت ‌و گو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به روز ملی صادرات گفت: قطعاً برای توسعه کشور علاوه بر تقویت بخش تولید باید به موضوع صادرات محصولات و خدمات نیز در جامعه توجه شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تسهیل نقل و انتقالات ارزی یکی از ضروریات برای توسعه صادرات است و در این راستا انعقاد پیمان های پولی دو و چند جانبه نقش مهمی در توسعه صادرات دارد.

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:با توجه به اینکه حجم مبادلات جمهوری اسلامی ایران با برخی از کشورهای منطقه مانند ترکیه بالا است، بنابراین انعقاد پیمان پولی با کشور ترکیه می تواند در زمینه توسعه مبادلات اقتصادی بین دو کشور تاثیرگذار باشد در این راستا باید انعقاد پیمان های پولی با سایر کشورها نیز مدنظر باشد.

امکان مبادله ارز از طریق برخی از بانک های بین المللی فراهم نیست

فرشادان در ادامه ی گفت و گوی خود با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت گفت:برخی از صادرکنندگان گلایه های دارند که بطور مثال نقص در سامانه گمرکی و مدیریت ضعیف در برخی گمرکات کشور باعث شده زمان ترخیص وصادرات برخی کالاهای فاسد شدنی طولانی شود.

وی ادامه داد:بخشی از صادرکنندگان عنوان می کنند همچنان امکان مبادله ارز از طریق برخی از بانک ها بین المللی ممکن نیست که بطور طبیعی مسئولان بانک مرکزی باید این مشکل را حل کنند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی یادآور شد:گلایه های جدی در زمینه ارائه مشوق‌های پایدار صادراتی در کشور وجود دارد بنابراین باید صادرکنندگان از پشتیبانی واقعی برخوردار باشند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet